Przejdź do głównej zawartości

Basia i biblioteka - Wydawnictwo Egmont

O naszym zamiłowaniu do przygód rezolutnej Basi pisałam przy okazji omawiania całej serii tutaj, jak również i tutaj. Dzisiaj przedstawiamy najnowszą część, wydaną wiosną tego roku Basia i biblioteka. Po raz kolejny duet Stanecka Oklejak udowodniły, iż wynik ich wspólnej pracy, spełnia oczekiwany stawiane przez młodego czytelnika. Książka podobnie jak poprzednie części zachwyca prostotą a jednocześnie przekazuje uniwersalne wartości. Całą seria wydana została przez Wydawnictwo Egmont. 
Basia wraz ze swoją grupą przedszkolną oraz wychowawczynią Panią Martą wybierają się do biblioteki. Przed wizytą odbywa się dość intrygująca dyskusja pomiędzy dziećmi i nauczycielką na temat tego co można robić w bibliotece. Dzieci dowiadują się jak należy się zachowywać podczas takiej wizyty, jak również o organizowanych spotkaniach, wystawach i warsztatach, które często mają miejsce właśnie w bibliotekach. Jak można się domyśleć, wszyscy uczniowie bardzo się cieszą z planowanej wycieczki, podczas której odbędą się warsztaty artystyczne prowadzone przez Panią Różę Marcinek która jest autorką książki o Czwartej Śwince. 


W dniu wizyty wszyscy są bardzo podekscytowani perspektywą poznania sławnej pisarki jak również sama wizytą w tak urokliwym miejscu jakim niewątpliwie jest biblioteka. Po krótkim zapoznaniu z pracownikami placówki, dzieci wita sama artystka. Po dłuższej konwersacji, dzieci otrzymują do wykonania zadanie: muszą stworzyć w wyobraźni postać, o której chcieliby napisać książkę i ją narysować. Jednak nie wszyscy od razu wiedzieli jak podejść do wykonania tego zadania. Jednak z małą pomocą Pani Róży wszystkim udaje się wywiązać z powierzonego zadania. 

Kolejna bardzo wartościowa pozycja, która musiała znaleźć się w naszej domowej biblioteczce. Przygody Basi bawią, uczą, ciekawią i są na tyle uniwersalne, że pozwalają dzieciom wcielić się w role bohaterów o których czytają. Od dawna jesteśmy wiernymi fanami Basi i za każdym razem z ogromnym zainteresowaniem i ciekawością czekamy na kolejne części serii. A tych którzy nie znają jeszcze przygód jednej z naszych ulubionych bohaterek literackich, zachęcamy do lektury, gwarantujemy, że będzie to strzała w dziesiątkę. 


Książkę znajdziecie TUTAJ 

Egmont Polska

Komentarze

 1. Dla nas było to pierwsze spotkanie z Basią, tak się złożyło, i nie ostatnie, bo bardzo przypadła Filipowi do gustu.

  OdpowiedzUsuń
 2. ale macie piękną biblioteczkę... zakochałam się :D

  OdpowiedzUsuń
 3. A my jakoś ciągle nie mamy okazji poznać Basi.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mamy kilka i są bardzo śnieszcze piekna bilbioteczka chyba w taką zainqestujemy tylko gdzie ja wstawić

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)