Przejdź do głównej zawartości

Tulipany

U nas piękna wiosna :-) Dlatego Ignacy tworzy kolejne kwiaty :-) Tym razem moje ukochane tulipany, których wykonanie jest bardzo szybkie i proste :-)   Potrzebne materiały:

- kolorowy papier,
- zielone słomki,
- wzór tulipana wycięty z tektury,
- dziurkacz,
- nożyczki,
- klej,
- ołówek. 


Na początek Ignacy odrysował tulipany na kolorowym papierze......po czym je wyciął.
Później wyciął zielone listki.Następnie zgiął każdego tulipanka tworząc harmonijkę.
Następnie na środku zrobiłam dziurkaczem dziurkę.


Na koniec włożył rurki do picia w dziurki i przykleił listki.Po pięciu minutach nasze tulipanki były gotowe :-)Komentarze

 1. Fajne.
  Właśnie obejrzeliśmy z Filipem i będziemy robić, co prawda nie wiem kiedy, ale na pewno powstaną 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. U nas na dworze wiosna niestety nie szaleje więc tym bardziej miło ogląda się takie kolorowe kwiatuszki :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Śliczne i całkiem proste, a dane prosto od serca stają się jeszcze piękniejsze :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne tulipany. Aż miło popatrzeć, bo u nas wiosna gdzieś się schowała.

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj żeby takie tulipany urosły nam teraz przed domem i swoimi kolorami, zapachem przegoniły ciągle wracającą zimę...

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie