Przejdź do głównej zawartości

Papierowy kwiatuszek

Wielkanoc już za nami, ale wiosna w pełni, dlatego też w naszych pracach plastycznych powracamy do tematu naszej ukochanej pory roku :-) Tym razem powstał kwiatuszek z papieru 

Do wykonania kwiatuszka Ignacy użył:

- żółtego i pomarańczowego papieru, 
- zielonego drucika kreatywnego,
- maszynki do cięcia papieru,
- dziurkacza,
- nożyczek. 


Wykonanie kwiatuszka jest bardzo proste a efekt (przynajmniej według nam) bardzo ciekawy i efektowny :-). Ignaś rozpoczął od pocięcia papieru na cienkie paseczki (7 sztuk w każdym z kolorów).


Następnie żółte paski obciął mniej więcej w połowie.


Następnie zrobił dziurki na wszystkich paskach po obu końcach.


Gdy paseczki były już gotowe przystąpił do robienia kwiatuszka.


Nakładał po kolei (rozpoczynając od pomarańczowych) paski tworząc na druciku "łezki" z pasków.....gdy wszystkie pomarańczowe paski były już na druciku to samo zrobił z żółtymi paseczkami.
Po nałożeniu wszystkich pasków pozostało zakręcić jeden z końców drucika u góry zabezpieczając tym samym nasze płatki.


I kwiatuszek był już gotowy


Obecnie zdobi moje biurko :-)Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie