Przejdź do głównej zawartości

Papierowy kwiatuszek

Wielkanoc już za nami, ale wiosna w pełni, dlatego też w naszych pracach plastycznych powracamy do tematu naszej ukochanej pory roku :-) Tym razem powstał kwiatuszek z papieru 

Do wykonania kwiatuszka Ignacy użył:

- żółtego i pomarańczowego papieru, 
- zielonego drucika kreatywnego,
- maszynki do cięcia papieru,
- dziurkacza,
- nożyczek. 


Wykonanie kwiatuszka jest bardzo proste a efekt (przynajmniej według nam) bardzo ciekawy i efektowny :-). Ignaś rozpoczął od pocięcia papieru na cienkie paseczki (7 sztuk w każdym z kolorów).


Następnie żółte paski obciął mniej więcej w połowie.


Następnie zrobił dziurki na wszystkich paskach po obu końcach.


Gdy paseczki były już gotowe przystąpił do robienia kwiatuszka.


Nakładał po kolei (rozpoczynając od pomarańczowych) paski tworząc na druciku "łezki" z pasków.....gdy wszystkie pomarańczowe paski były już na druciku to samo zrobił z żółtymi paseczkami.
Po nałożeniu wszystkich pasków pozostało zakręcić jeden z końców drucika u góry zabezpieczając tym samym nasze płatki.


I kwiatuszek był już gotowy


Obecnie zdobi moje biurko :-)Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Niezbędnik każdego chłopaka oraz Niezbędnik akażdej dziewczyny. Jak ogarnąć dojrzewanie - Wydawnictwo Debit

Dziś chciałam Wam przybliżyć dwie bardzo wartościowe książki, które w bardzo prosty, przystępny a przy tym subtelny sposób opisują zmiany jakie powstają w ciele dojrzewającego nastolatka. Dwa niezbędniki, jeden skierowany do chłopców, drugi do dziewczynek, to książki, które powinny trafić w ręce każdego nastolatka. Publikacje ukazały się na rynku nakładem Wydawnictwa Debit .

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.