Przejdź do głównej zawartości

Papierowy kwiatuszek

Wielkanoc już za nami, ale wiosna w pełni, dlatego też w naszych pracach plastycznych powracamy do tematu naszej ukochanej pory roku :-) Tym razem powstał kwiatuszek z papieru 

Do wykonania kwiatuszka Ignacy użył:

- żółtego i pomarańczowego papieru, 
- zielonego drucika kreatywnego,
- maszynki do cięcia papieru,
- dziurkacza,
- nożyczek. 


Wykonanie kwiatuszka jest bardzo proste a efekt (przynajmniej według nam) bardzo ciekawy i efektowny :-). Ignaś rozpoczął od pocięcia papieru na cienkie paseczki (7 sztuk w każdym z kolorów).


Następnie żółte paski obciął mniej więcej w połowie.


Następnie zrobił dziurki na wszystkich paskach po obu końcach.


Gdy paseczki były już gotowe przystąpił do robienia kwiatuszka.


Nakładał po kolei (rozpoczynając od pomarańczowych) paski tworząc na druciku "łezki" z pasków.....gdy wszystkie pomarańczowe paski były już na druciku to samo zrobił z żółtymi paseczkami.
Po nałożeniu wszystkich pasków pozostało zakręcić jeden z końców drucika u góry zabezpieczając tym samym nasze płatki.


I kwiatuszek był już gotowy


Obecnie zdobi moje biurko :-)Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)