Przejdź do głównej zawartości

Wielka Biblia mały ja - Wydawnictwo Bernardinum

W Ignacego domowej biblioteczce w śród wielu pozycji są takie które, stanowią lekturę obowiązkową. Do tego grona z pewnością zaliczmy literaturę religijną. Mamy sporą ilość różnych opowieści biblijnych. Jedną z ciekawszych pozycji w naszym domowym zbiorze stanowi Biblia dla dzieci wydana przez Wydawnictwo Bernardinum, zatytułowana Wielka Biblia mały ja.

Biblia zawiera aż 60 opowiadań, napisanych prostym, zrozumiały dla młodego czytelnika językiem. Stanowi ona ciekawą i interesującą publikację, ozdobioną kolorowymi ilustracjami. Każdy rozdział opowiada o jednej z opowieści zawartych w Biblii, jednak zrobiono to w sposób bardzo uproszczony, dzięki czemu lektura może być czytana dzieciom od najmłodszych lat. Każdy rozdział opisuje określoną cnotę lub cechę charakteru. To co wyróżnią tę książkę spośród innych o tej tematyce publikacji, to fakt, iż do każdej historii dołączone zostało objaśnienie danego zachowania oraz przedstawiono jak w życiu codziennym można to zachowanie wprowadzić w czyn. Proste, krótkie historyjki w formie komiksu stanowią bardzo ciekawe uzupełnienie usłyszanych opowieści. Z lektury dzieci dowiedzą się o tym, iż w życiu należy być pokornym, posłusznym, zawsze gotowym nieść pomoc potrzebującym jak również o tym czym jest piękno, cnota czy odwaga. Młody odbiorca słuchając o poprawnych wzorcach zachowań, nabiera nie tylko pewności siebie ale przede wszystkim odpowiednich postaw, które będzie umiał wykorzystać w życiu codziennym. Opowiadania podzielone zostały na Stary i Nowy Testament. Niewątpliwie kolejną zaletą wydania Biblii dla dzieci, jest jego szata graficzna. Począwszy od okładki, która jest bardzo zachęcająca dziecko do lektury, poprzez każdą kolejną stronę, pięknie zilustrowaną przez Agnes de Bezenac. Ignacemu Biblia bardzo się spodobała, przede wszystkim prosty, trafiający do dzieci język oraz odniesienie do poszczególnych wartości moralnych podczas życia codziennego dzieci, sprawiło, że synek słuchał opowiadań z dużą uwagą i zainteresowaniem. Książka, stała się pretekstem do wielu rozmów, rozważań oraz prób wcielenia się w opisane sytuacje i znalezienie odpowiedniej drogi postępowania.  Książkę gorąco polecamy, jest bardzo wartościową pozycją, która ucieszy na pewno każde dziecko.  


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo Bernardinum

Komentarze

 1. Piękna ksiażka ilustracje cudne

  OdpowiedzUsuń
 2. W naszej biblioteczce mamy już kilka wydań Biblii, ale ta jest chyba najbardziej przystępna dla malucha.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo bajkowa grafik. Widzę spory potencjał 😇

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ładne wydanie, podobają mi się ilustracje.

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie