Przejdź do głównej zawartości

Gąsienica

Wiosna piękna nam się zrobiła, więc korzystamy i większość wolnego czasu spędzamy na dworze. Jednak Ignacy ostatnio wyraził chęć zrobienia kolejnej gąsienicy do projektu Zwierzaki Cudaki 3. Zapraszamy na relację z twórczej zabawy.Do wykonania gąsienicy Ignacy użył:
- zielonego i czerwonego papieru,
- dziurkacza,
- kleju,
- oraz czarnego mazaka. Na początek Ignacy wyciął dziurkaczem kółka, kilkanaście zielonych i jedno czerwone.


Następnie wszystkie zielone kółka złożył i przyklejał jeden za drugim pozostawiając ok pół centymetra odstępu od krawędzi.


Na koniec na czerwonym kółku narysował buzię i oczka oraz przykleił na przodzie gąsieniczki.Gąsienica przy odpowiednich ruchach porusza się :-)  Okazało się, że świetną zabawa jest z tą nasza gąsieniczką :-)


 Wpis powstał w ramach projektu Zwierzaki Cudaki 3

Nasza poprzednia gąsienica znajduje się TUTAJ 
Komentarze

 1. U nas wiosny ciągle nie widać. Może dlatego, że nie zapraszamy jej takimi pięknymi pracami.

  OdpowiedzUsuń
 2. zazdroszczę dziurkacza! oj ile by mi czasu zaoszczędził!

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajowa :-)
  No i też dziurkacz wpadł mi w oko ;-)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie