Przejdź do głównej zawartości

Gąsienica

Wiosna piękna nam się zrobiła, więc korzystamy i większość wolnego czasu spędzamy na dworze. Jednak Ignacy ostatnio wyraził chęć zrobienia kolejnej gąsienicy do projektu Zwierzaki Cudaki 3. Zapraszamy na relację z twórczej zabawy.Do wykonania gąsienicy Ignacy użył:
- zielonego i czerwonego papieru,
- dziurkacza,
- kleju,
- oraz czarnego mazaka. Na początek Ignacy wyciął dziurkaczem kółka, kilkanaście zielonych i jedno czerwone.


Następnie wszystkie zielone kółka złożył i przyklejał jeden za drugim pozostawiając ok pół centymetra odstępu od krawędzi.


Na koniec na czerwonym kółku narysował buzię i oczka oraz przykleił na przodzie gąsieniczki.Gąsienica przy odpowiednich ruchach porusza się :-)  Okazało się, że świetną zabawa jest z tą nasza gąsieniczką :-)


 Wpis powstał w ramach projektu Zwierzaki Cudaki 3

Nasza poprzednia gąsienica znajduje się TUTAJ 
Komentarze

 1. U nas wiosny ciągle nie widać. Może dlatego, że nie zapraszamy jej takimi pięknymi pracami.

  OdpowiedzUsuń
 2. zazdroszczę dziurkacza! oj ile by mi czasu zaoszczędził!

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajowa :-)
  No i też dziurkacz wpadł mi w oko ;-)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)