Przejdź do głównej zawartości

Biuro Cudów - Twój Anioł z Nieba - Wydawnictwo Promic

Najnowszą pozycją wchodzącą w skład serii Twój Anioł z Nieba jest książka Biuro Cudów. Po raz kolejny młody czytelnik może przenieść się do wspaniałego świata i posłuchać o przygodach Antosia i jego Anioła Stróża. Cała seria wydana została przez Wydawnictwo Promic.
W najnowszej części zatytułowanej Biuro Cudów, Antoś bardzo martwi się o swoją mamę. Zastał ją płaczącą i czuje, że coś bardzo niedobrego się dzieje. Oczywiście nasz dzielny bohater pragnie z całych sił pomóc rozwiązać tajemniczy problem. Wieczorem, kiedy nie mógł zasnąć z przejęcia, podsłuchał nocną rozmowę rodziców z której wynikało, że Pani Dobrzyńska martwi się o stratę pracy. Antoś postanowił pomodlić się i poprosić Pana Boga o to aby mama utrzymała swoją pracę. Jego list z modlitwą trafia oczywiście nie do kogo innego jak do samego Anioła Stróża. A ten postanawia spełnić jego modlitwę. Jednak okazuje się, że tutaj będzie potrzebny cud. Dlatego Anioł Stróż wybiera się do Biura Cudów, gdzie w imieniu podopiecznego składa podanie o wysłuchanie jego modlitwy. Niestety sędziowie odrzucają jego podanie. Co w takiej sytuacji? Co wydarzy się w rodzinie Dobrzyńskich? Czy mamie Antosia uda się znaleźć nową pracę? A może wcale nie starci swojej dotychczasowej posady? O tym jak zakończyła się historia dowiecie się czytając Biuro Cudów.


Lektura podobnie jak poprzedni tom o którym pisałam tutaj, bardzo nam się spodobała. Ciepła opowieść o trosce, miłości, szacunku i chęci niesienia pomocy bliskim. Historia wskazująca wartości, którymi każdy bez względu na wiek powinien się kierować w życiu. To wszystko w połączeniu z magią płynącą z treści daje połączenie książki idealnej.  


Gorąco polecamy!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ

Tytuł -Biuro cudów
Seria - Twój Anioł z Nieba 
Wydawnictwo - Promic
Autor - Lilla Danilecka
Oprawa - miękka
Liczba stron - 64

Wydawnictwo PROMIC

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.