Przejdź do głównej zawartości

Malutki Lisek i Wielki Dzik - Wydawnictwo Egmont

Ignacy właśnie rozpoczął nową przygodę, przygodę z komiksem. Ostatnio na jego półce pojawiło się kilka pozycji tego gatunku. Dzisiaj chciałam napisać o pierwszym jaki przeczytaliśmy, a był to komiks wydany przez Wydawnictwo Egmont Malutki Lisek i Wielki Dzik.Komiks jest kontynuacją - pierwsza część została nagrodzona w drugiej edycji konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci.Książka podzielona jest na trzy części zatytułowane Daleko, Dalej i Najdalej. Każdy kolejny rozdział jest kontynuacją przygód głównych bohaterów. Jest to opowieść o dwóch sympatycznych przyjaciołach którzy razem wybrali się w podróż w nieznane. Wędrowali razem beztrosko ciesząc się pięknem przyrody oraz własnym towarzystwem. Nie lękali się nieznanych miejsc. Ich wędrówka doprowadziła ich do ciemnego lasu, gdzie strach oganiał nawet najodważniejszych, byli również na słonecznej łące gdzie beztrosko hasali i cieszyli się pięknem natury.  Na ich drodze stanęły wielkie i nieprzebyte góry. Ta przeprawa nie była łatwa ale dzięki wzajemnemu wsparciu dwaj bohaterowie przetrwali i tą trudną próbę. Jednak gdy dotarli nad morze Wielki Dzik nagle postanowił wyruszyć w kolejną podróż tym razem jednak bez Małego Liska. Czy jednak uda się dzikowi żyć wśród nieznanych wód? O tym przekonacie się czytając komiks.


Książka jest piękną lekcją pokory, pokazuje młodemu czytelnikowi jakimi wartościami należy się w życiu kierować. Młody odbiorca uczy się, że nie można być egoistą i myśleć wyłącznie o sobie. Książka w piękny sposób ukazuje, iż prawdziwa przyjaźń jest wartością bezcenna.

My książkę przeczytaliśmy już kilkukrotnie, za każdym razem odkrywając kolejne przesłania autorki. Berenika Kołomycka wykazała się niezwykłym kunsztem literackim tworząc tak ciepłą, pouczającą a przy tym prostą historię o przyjaźni.


Na szczególną uwagę zasługują również ilustracje w wykonaniu samej autorki. Biorąc komiks do ręki już sama okładka zachwyca. Piękne, ciepłe a przy tym bardzo subtelne akwarelowe malowidła idealnie oddają emocje z jakimi zmagają się bohaterowie.

Ignacemu zarówno sama fabuła, jak i całkiem dla niego nowa forma książki bardzo przypadły mu do gustu. Nie ukrywam, że osobiście bardzo mnie to cieszy gdyż jako dziecko byłam wielką fanką właśnie komiksów.


Gorąco polecamy!!!

Komiks znajdziecie TUTAJ 


Tytuł - Malutki Lisek i Wielki Dzik
Wydawnictwo - Egmont
Autor - Berenika Kołomycka
Ilustracje - Berenika Kołomycka
Oprawa - miękka ze skrzydełkami
Liczba stron - 48

Egmont Polska

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)