Przejdź do głównej zawartości

Kreatywna układanka 4 haczyki - Hape

Kolejną nasza propozycją zabawki dla młodszych dzieci, która u nas się sprawdziła zapewniając długie godziny zabaw jest drewniany sorter od firmy Hape. Zestaw składa się z 16 elementów. Cztery z nich to podstawki w formie puzzli, na których umieszczone są drążki oraz 12 kolorowych kształtów (kółek, trójkątów, prostokątów i kwadratów) po trzy w każdym z kształtów. Każdy z drążków ma kilka wystających kołeczków (występują w różnej ilości i odmiennych układach), natomiast każdy z kształtów posiada wyżłobienia odpowiednio dopasowane, tak aby pasowały tylko na jeden z drążków.


Zadaniem dziecka jest dopasowanie określonych kształtów to odpowiedniego drążka i je na niego nałożyć. Każdy kształt występuje potrójnie ale ich kolorystyka się od siebie różni (występują w różnych odcieniach) i tu maluszek może przy okazji nakładania klocków ćwiczyć intensywność barw, układając od najjaśniejszego do najciemniejszego klocka lub odwrotnie.

Podczas zabawy dziecko ćwiczy nie tylko motorykę małą, ale również spostrzegawczość, koncentracje, cierpliwość, koordynację, kreatywność czy logiczne myślenie.Gdy wszystkie klocki znajdą się już na odpowiednich drążkach, przychodzi pora na zdjęcie uprzednio nałożonych klocków. I ta czynność wbrew pozorom również doskonale ćwiczy motorykę czy koordynację dwustronnąIgnaś jako trzy latek bardzo lubił układać i dopasowywać elementy tej układanki. Zawsze sprawiała mu wiele radości i zapewniała rozrywkę na dłuższą chwilę.Zabawka wykonana jest bardzo estetycznie i z bezpiecznych dla dziecka materiałów. Wszystkie elementy dokładnie wykończone. Całości dopełniają przepięknie dobrane kolory klocków.


Układankę z pewnością polecamy!!! :-)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie