Przejdź do głównej zawartości

Jesienne drzewo z guzików

Kolejna propozycja wykonania jesiennego drzewka :-0. Dziś bardzo prosty, szybki ale przy tym efektowny sposób. Do jego wykonania potrzebne są: guziki w kolorach jesiennych liści, szablon drzewa oraz klej. Można oczywiście narysować lub namalować drzewko, my jednak wybraliśmy tym razem wersję gotową :-)

No cóż rozpisywać się nie będę :-) bierzemy w rączkę klej, nakładamy go na kartkę w miejscu gdzie chcemy przykleić listka (tu czytaj guzika :-)). Czynność powtarzaj do momentu:

a) aż skończą się guziki,
b) aż skończy się klej,
c) aż skończy się miejsce na kartce,
d) aż skończy się ochota na wesołą twórczość :-)
Ignasiowi bardzo spodobały się nasze ostatnie szaleństwa twórcze, więc to na pewno nie koniec prac w jesiennym nastroju :-)Oto i końcowy wynik pracy oraz radość Ignasia z otrzymanego efektu ;-)


A czy Wam się podoba nasze guziczkowe drzewko :-)????Szablon drzewka można pobrać TUTAJ 

Komentarze

  1. Jakie piękne. Chętnie powiesiłabym takie dzieło na swojej ścianie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ale piękne! mój synek Oluś ma dopieroniecałe dwa latka, ale też kiedyś takie na pewno zrobimy!
    Zapraszam do mnie. Rozkręcam się na nowo bo miałam awarię:( każdy obserwator mile widziany http://sylwiaidzieci2.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie