Przejdź do głównej zawartości

Jesienne drzewo z guzików

Kolejna propozycja wykonania jesiennego drzewka :-0. Dziś bardzo prosty, szybki ale przy tym efektowny sposób. Do jego wykonania potrzebne są: guziki w kolorach jesiennych liści, szablon drzewa oraz klej. Można oczywiście narysować lub namalować drzewko, my jednak wybraliśmy tym razem wersję gotową :-)

No cóż rozpisywać się nie będę :-) bierzemy w rączkę klej, nakładamy go na kartkę w miejscu gdzie chcemy przykleić listka (tu czytaj guzika :-)). Czynność powtarzaj do momentu:

a) aż skończą się guziki,
b) aż skończy się klej,
c) aż skończy się miejsce na kartce,
d) aż skończy się ochota na wesołą twórczość :-)
Ignasiowi bardzo spodobały się nasze ostatnie szaleństwa twórcze, więc to na pewno nie koniec prac w jesiennym nastroju :-)Oto i końcowy wynik pracy oraz radość Ignasia z otrzymanego efektu ;-)


A czy Wam się podoba nasze guziczkowe drzewko :-)????Szablon drzewka można pobrać TUTAJ 

Komentarze

  1. Jakie piękne. Chętnie powiesiłabym takie dzieło na swojej ścianie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ale piękne! mój synek Oluś ma dopieroniecałe dwa latka, ale też kiedyś takie na pewno zrobimy!
    Zapraszam do mnie. Rozkręcam się na nowo bo miałam awarię:( każdy obserwator mile widziany http://sylwiaidzieci2.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)