Przejdź do głównej zawartości

Jesienne drzewko 3D

Dzisiaj kolejna propozycja jesiennego drzewka, tym razem Ignacy tworzył w 3D. Nasze drzewko powstało z rolki i kolorowego papieru. Szybki, prosty i według nas efektowny sposób tworzenia :-)

Do przygotowania drzewka potrzebowaliśmy:
- rolek,
- kolorowego papieru,
- dziurkacza,
- kleju,
- nożyczekPierwszym zadaniem było nacięcie rolki od góry, na środku.Następnie należy wyciąć koronę drzewa z brązowego papieru


Następnie najdłuższy etap w przygotowaniu materiałów. Ignacy dziurkaczem wycinał dziurki a potem je wszystkie zebrał na talerzyk.


Efekt dziurkowania :-)


Następie przyszedł czas na przygotowanie korony drzewa. Pierwsze co należy zrobić to "wykropkować" klejem miejsca w których chcemy przykleić "listki"...


... a następnie Ignaś rozsypywał wcześniej wycięte kolorowe kółeczka, tworząc tym samym piękną mozaikę jesiennych kolorów


Gdy jest już spora ilość nasypanych kółek trzeba je zsypać, tak aby pozostały tylko te już przyklejone...


...i nadal kontynuować rozsypywanie nasze listki


Gdy nasza korona jest już gotowa,pozostaje już tylko delikatnie nałożyć koronę na wcześniej naciętą rolkę (pień naszego drzewa :-)) i drzewko gotowe :-)

A oto efekt końcowy.


Drzewko zagościło u nas na stałe. Ozdabia Ignacego pokój jako jesienna dekoracja :-)


Komentarze

 1. Eleganckie drzewo :-)
  Dobra robota

  OdpowiedzUsuń
 2. Prawdziwe jesienne drzewo. Piękne, a Synek wykazał się niezwykłą cierpliwością przy naklejaniu.
  Czy ja dobrze widzę, rolki ze sklepu? Fajna sprawa, bo jakoś mam opory do robótek z użyciem tych prosto z toalety, zwłaszcza na zorganizowanych warsztatach. Co innego w domu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak rolki ze sklepu. Ja też nie używam tych po papierze toaletowym. Co prawda czasami zdarzy mi się użyć po papierowych ręcznikach, ale tu używam w kuchni :-)

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Niezbędnik każdego chłopaka oraz Niezbędnik akażdej dziewczyny. Jak ogarnąć dojrzewanie - Wydawnictwo Debit

Dziś chciałam Wam przybliżyć dwie bardzo wartościowe książki, które w bardzo prosty, przystępny a przy tym subtelny sposób opisują zmiany jakie powstają w ciele dojrzewającego nastolatka. Dwa niezbędniki, jeden skierowany do chłopców, drugi do dziewczynek, to książki, które powinny trafić w ręce każdego nastolatka. Publikacje ukazały się na rynku nakładem Wydawnictwa Debit .

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.