Przejdź do głównej zawartości

Dzienniki Pilar - Mała podróżniczka w Grecji i Amazonii - Wydawnictwo Skrzat

Lato minęło nie wiem kiedy, koniec wyjazdów i leniuchowania. Ale jedno co u nas się nie zmieniło, to czytanie książek. Dzisiaj dwie pozycje z wydawnictwa Skrzat. Dzienniki Pilar to seria dwóch książek opowiadająca o 10 letniej dziewczynce, która uwielbia podróżować a przy tej okazji przeżywa niesamowite przygody i odwiedza niemalże magiczne miejsca :-) Autorka serii jest mieszkająca w Rio de Janeiro pisarka i podróżniczka Flavia Lins e Silva.
W pierwszej części serii zatytułowanej Dziennik Pilar Mała podróżniczka w Grecji, poznajemy Pilar, jej mamę i dziadka Pedra. Mieszkają razem w "labiryncie z książek". Mała bohaterka nie zna swojego taty, który przed 10 laty wyruszył w rejs i nigdy z niego nie powrócił. Jej marzeniem jest odnaleźć kiedyś tatę.


Pilar w prezencie od swojego ukochanego dziadka dostała magiczny hamak, który może przenieść ją do każdego zakątka na ziemi.  W pierwszą podróż wyruszyła do Starożytnej Grecji. A tam działo się bardzo dużo. Wraz ze swoim kotem Sambą i przyjaciółmi dociera na sam Olimp, gdzie staje do zawodów a jej rywalem jest nie kto inny jak sam Herkules. Dziewczynka nie boi się wyzwań. Nie odstraszyły ją również bramy Hadesu. W Grecji Pilar ma jeden cel odnaleźć swojego ukochanego dziadka, który wyruszył w podróż do Grecji i już z nie nie powrócił. Bohaterka nie boi się podjąć żadnego wyzwania aby osiągnąć swój.Pilar przezywa także chwile grozy, ale zawsze wychodzi obronną ręką z opresji. Jak zakończyła się jej przygoda w Starożytnej Grecji? Czy udało jej się odnaleźć dziadka Pedra i czy wrócił wraz z nią do domu? O tym wszystkim przekonacie się czytając jej dziennik.Druga część przygód Pilar nosi tytuł Dziennik Pilar Mała podróżniczka w Amazonii. Podobnie jak w pierwszej części Pilar używając w podróż dzięki swojemu magicznemu hamakowi. Tym razem jednak Pilar zamierza odszukać swojego ojca. Posiada tylko jedno jego zdjęcie sprzed 10 lat, ale mimo to jest jak zawsze zdeterminowana i dąży do celu, bez względu na na trudy i przeciwności losu. W Amazonii poznaje Mairę i Birę, którzy wraz z Pilar, Brenem i Sambą wyruszają w rejs po Amazonce.


Podczas rejsu czeka ich wiele niespodzianek i niesamowitych przygód. Poza wspaniałymi opisami amazońskiej przyrody, książka została również pięknie zilustrowana przez Joanę Penne.Już na samym początku podróży Pilar i jej przyjaciele przekonują się, że dzika Amazonia jest bardzo niebezpiecznym miejscem, gdzie za rogiem czyha niebezpieczeństwo.Pilar wraz z przyjaciółmi przezywają wiele przygód. Nie brakuje również chwil grozy. Ale czy udaje jej się odnaleźć zaginionego ojca? Czy bezpiecznie powrócą na ląd? I jaką niespodzianka będzie czekała na Pilar w domu po powrocie z Amazonii? O tym i wielu innych przygodach przeczytacie w Dzienniku Pilar z Amazonii :-)Tytuły - Dziennik Pilar Mała podróżniczka w Grecji i Amazonii
Autor - Flavia Line e Silva
Ilustracje - Joana Penna
Wydawnictwo - Skrzat
Oprawa - miękka
liczba stron -  160

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie