Przejdź do głównej zawartości

Puzzle Segmentowe od Goki - PROJEKT "Grajmy"

Ta fantastyczna "piramida z cegiełek" to Puzzle segmentowe od firmy Goki. W skład układanki wchodzi:
- drewniana podstawa w kształcie trójkąta,
- 10 drewnianych puzzle (które składają się z jednej bądź kilki cegiełek połączonych ze sobą w        poziomie, lub na skos),
- 20 kart z wzorami do odwzorowywania - karty są dwupoziomowe 
       * poziom I  stanowią wzory kolorowe,
       * poziom II to wzory w kolorze granatowym.

Zadaniem dziecka jest ułożenie takiego samego wzoru jak na wybranej plakietce, używając w tym celu drewnianych elementów/puzzli. 


Na podstawce pokazany jest jeden wzór do ułożenia, pozostałe nieregularne układa się na innej powierzchni płaskiej. Zadanie na pierwszy rzut oka mogą wydawać się banalne, ale dla 4-latka mogą okazać się nie lada wyzwaniem.


Karty z II poziomuIgnacy układa puzzle od 3 roku życia. Na początku układał na drewnianej podstawce, jako 4 latek przeszedł do kolorowych wzorów z plakietek. Obecnie przymierzamy się do granatowych wzorów,które nadal stanowią wyzwanie.
Gra jest bardzo fajną układanką logiczną, która rośnie wraz z dzieckiem. Po raz kolejny jest gra przeznaczona dla jednego gracza udowadnia, że jest zakupem na lata.Wpis powstał w ramach projektu #‎grajmy‬


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie