Przejdź do głównej zawartości

Origami dla dzieci - łódka krok po kroku

Dzisiaj pokażemy Wam krok po kroku jak zrobił łódkę z papieru :-) taką jaką widzicie na zdjęciu poniżej :-)Do wykonania naszej łódki potrzebowaliśmy kartki papieru. My użyliśmy zielonej kartki wielkości A4 i grubości 80gsm (pamiętajcie, że im cieńsza kartka tym łatwiej ją będzie zginać). A teraz przechodzimy do pełnej instrukcji :-)

KROK 1 

Zginamy naszą kartkę na pół KROK 2

po raz drugi zginamy kartkę na pół, tym razem po top aby wyznaczyć środek...
KROK 3

Następnie rozkładany kartkę, mając wyraźnie wyznaczony środek.


KROK 4

Składamy dwa górne rogi kartki do środka który uprzednio wyznaczyliśmy...

Efekt uzyskany po złożeniu dwóch rogów do wyznaczonego środka


KROK 5

Dolna część papieru która powstała po dokonaniu zgięć rogów, zaginamy do góry

...następnie obracany kartkę na drugą stronę i zaginamy dwa małe różki które powstały po poprzednim zgięciu dolnej części kartki.KROK 6

Na dolnym pasku papieru który nam został również zaginamy różki (nie odwracając kartki)Krok 7

Następnie dolną część kartki zaginamy do góry
Krok 8

Teraz kartkę  "otwieramy" i zginamy na zgięciu tak aby uzyskać kwadrat 

Krok 9

Następnie zaginamy do góry dwa rożniki

PIERWSZY


NASTĘPNIE ODWRACAMY KARTKĘ I ZAGINAMY DRUGI ROŻNIK


 KROK 10

Otrzymanego trójkąta rozkładamy ponownie na zgięciach tak aby uzyskać rombKROK 11

Chwytamy górne dwie części i delikatnie rozsuwany na boki
Tadam oto nasza łódka :-) o roboczej nazwie "Kapitan Ignaś I"
Nasz "Kapitan Ignaś I" wyjechał z nami nad morze :-) i tam dokonał swego żywota :-)Zachęcamy do wykonania własnej łódki, zapewniamy Was, że nie tylko podczas tworzenia jest super zabawa :-)

Pozdrawiamy z pięknej plaży :-) 

Komentarze

 1. Odpowiedzi
  1. :-) wcześniej kilka razy proponowałam mu tworzenie z papieru ale nie był zainteresowany. Przyszedł czas i sam chciał :-) a teraz muszę zamówić papier bo się kończy hihi :-)

   Usuń
 2. Niedawno chciałam zrobić synkow i co? Okazało się, że nie pamiętałam do końca jak. Dzięki za przypomnienie:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja robilam z gazet i ze zwyklego papieru.
  Filip jeszcze nie za bardzo chce robić.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie