Przejdź do głównej zawartości

Montessori Drewniane Puzzle Mapa Europy

O tym, że w naszym domu metoda Marii Montessori wykorzystywana jest w szerokim zakresie pisałam przy okazji opisu Cylindrów o których poczytać możecie TUTAJ.

Dzisiaj prezentujemy Wam Drewniane Puzzle Mapa Europy, kolejny materiał z metody Montessori. Na całość składa się drewniana podstawa (bez wyodrębnionych granic poszczególnych krajów)...


...oraz drewnianych elementów gdzie każdy element odpowiada jednemu krajowi Europy.


Puzzle są wspaniała pomocą, dzięki której w bardzo przyjemny i łatwy sposób można zapoznać dziecko z podziałem administracyjnym Europy. Mapa nie posiada żadnych podpisów, także konieczna jest pomoc osoby dorosłej przy nauce poszczególnych nazw państw. Uchwyty, które zostały umieszczone na poszczególnych elementach obrazują położenie stolicy danego państwa.


Manipulowanie puzzlami pozwala dziecku:

- zdobywać wiedzy z geografii,
- kształtuje świadomość młodej osoby jako europejczyka,
- ćwiczy motorykę małą
- ćwiczy koncentrację,
- oraz pamięć.


Ignaś zabawy z Mapą Europy rozpoczął jako 3- latek, wtedy potrafił zidentyfikować ok 20 krajów, jako 4 latek ok 30. Obecnie układa całą mapę :-). Ogromna zasługa przypada tutaj tatusiowi Ignacego, który jako miłośnik (i nie tylko) geografii, dbał o to aby synek miał z nią jak największy kontakt od najmłodszych lat.

Jakość wykonania mapy (podobnie jak i pozostałych materiałów Montessori) jest na bardzo wysokim poziomie. Nasza mapa jest w użyciu już 3 lata a daremne jest szukanie na niej śladów użytkowania. Każdy element jest bardzo starannie wykończony. Po ułożeniu pasują do siebie idealnie.

Polecamy wszystkim miłośnikom geografii :-)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)