Przejdź do głównej zawartości

Legenda o Sally Jones - Wydawnictwo Zakamarki

Książka, która w 2009 roku otrzymała największe wyróżnienie dla szwedzkiej książki dziecięcej i młodzieżowej - Nagrodę Augusta. Mowa o książce Jakoba Wegeliusa Legenda o Sally Jones Wydawnictwa Zakamarki.  

Jest to opowieść o życiu gorylicy Sally Jones, której losy zostały zapisane w gwiazdach. Jej młodzieńcze lata upływały na błogiej zabawie, aż do czasu, kiedy to została porwana przez kłusowników, którzy napadli na stado w afrykańskiej dżungli. Pojmana i sprzedana tureckiemu handlarzowi rozpoczęła swoją długą wędrówkę w poszukiwaniu spokoju,przyjaźni, miłości.  Książka charakteryzuje się wielowątkowością, zmiany akcji następują tu nagle i niespodziewanie budując napięcie i wzbudzając ciekawość czytelnika i słuchacza.
Podczas wieloletnich podróży Sally Jones maiła wielu właścicieli, mieszkała w różnych miastach i krajach, przemierzyła niemal cały świat w poszukiwaniu prawdziwej przyjaźni. Na swojej drodze spotkała ludzi złych i okrutnych, ludzi brutalnych i bezwzględnych. Miała jednak to szczęście, że udało jej się napotkać również ludzi życzliwych,skłonnych do poświęceń i lojalnych.Sally Jones była bardzo mądra, przez co kolejni jej właściciele wykorzystywali ją nie rzadko do niecnych celów jak na przykład Frau Schultz, dla której gorylica dokonywała kradzieży cennych klejnotów i drogocennych kamieni szlachetnych. Gdy po zastawionej na nią pułapce trafiła do ZOO, szybko nawiązała przyjaźń z orangutanem o imieniu Baba. Razem spędzali czas i snuli wspólne plany ucieczki z ZOO, jednak jej szczęście nie trwało długo, gdyż została sprzedana wędrownej trupie aktorskiej. Od tego czasu Sally Jones miała złamane serce, jej jedynym celem był powrót do ZOO i uratowanie Baby.Czy Sally Jones udało się wyrwać z niewoli wędrownej trupy, ilu miała właścicieli, czy udało jej się odnaleźć przyjaciela orangutana oraz czy napotkała na swojej drodze prawdziwego przyjaciela? O tym wszystkim dowiecie się czytając Legendę o Sally Jones, piękną opowieść o nadziei na lepsze jutro, o potrzebie przyjaźni, tęsknocie oraz bolesnej zdradzie. Wspaniałą książkę, która robi ogromne wrażenie nie tylko na dziecku.Omawiając Legendę o Sally Jones, nie można nie wspomnieć o misternie wykonanych ilustracjach samego autora tekstu Jakoba Wegeliusa, które stanowią pierwszy plan książki, przejmując kontrolę nad tekstem.Książkę można kupić TUTAJTytuł - Legenda o Sally Jones
Autor - Jakob Wegelius
Wydawnictwo Zakamarki
Przełożyła ze szwedzkiego - Agnieszka Stróżyk
Ilustracje - Jakob Wegelius
Rok wydania - 2015
Oprawa - twarda
Liczba stron - 108

Komentarze

  1. Dobrze się zapowiada, jak będzie okazja, to chętnie ją poczytamy, choć obrazki ma trochę mroczne.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. też odniosłam takie wrażenie gdy ją wzięłam do rąk po raz pierwszy, ale czytając ją zrozumiałam jak bardzo oddają aurę książki, inne po prostu by nie pasowały :-)

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie