Przejdź do głównej zawartości

Gra patyczki i kółka od Hape - PROJEKT "Grajmy"

Bardzo lubimy wszelkiego rodzaju kreatywne gry i zabawki. Dzisiaj jedna z takich właśnie propozycji,która w naszym domu sprawdziła się. Gra patyczki i kółka od firmy Hape to zestaw składający się ze 156 elementów"
- patyczków - (w różnych kolorach i długościach),
- kół (w różnych kolorach i wielkościach)
- oraz półkoli (w różnych kolorach i wielkościach)
- kart ze wzorami do odwzorowywania (są dwa rodzaje kart w skali 1:1, oraz w pomniejszonej )
Gra polega na odwzorowaniu wybranego rysunku :-). Dla młodszych dzieci bardzo fajnym rozwiązaniem są karty w skali 1:1 na które dzieci mogą nakładać plastikowe elementy.Troszkę starsze dzieci, z radością będą odwzorowywać bardzo estetyczne i przyjemne dla oka rysunki na gładkiej powierzchni.
Gra rozwija:
- umiejętności matematyczne,
- logiczne myślenie,
- analizę i syntezę wzrokową,
- percepcję wzrokową,
- motorykę małą,
- koncentrację
- precyzję ruchów ręki.


Ignaś bardzo lubi gry, ta również przypadła mu do gustu. Grywa w nią bardzo często. Należy jednak pamiętać, że gra przeznaczona jest dla dzieci od 3 roku życia i zawiera bardzo drobne elementy.
Oczywiście elementy gry mogą być wykorzystane na wiele innych sposobów:
- do kategoryzacji według: koloru, kształtu, wielkości,
- do tworzenia zbiorów,
- nauki pojęć: długi, krótki,dłuższy, krótszy, mały duży, mniejszy większy,
- zabaw twórczych,
- do ćwiczeń naśladowania,
- i sekwencji
Wpis powstał w ramach projektu ‪#‎grajmy‬

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie