Przejdź do głównej zawartości

Gra patyczki i kółka od Hape - PROJEKT "Grajmy"

Bardzo lubimy wszelkiego rodzaju kreatywne gry i zabawki. Dzisiaj jedna z takich właśnie propozycji,która w naszym domu sprawdziła się. Gra patyczki i kółka od firmy Hape to zestaw składający się ze 156 elementów"
- patyczków - (w różnych kolorach i długościach),
- kół (w różnych kolorach i wielkościach)
- oraz półkoli (w różnych kolorach i wielkościach)
- kart ze wzorami do odwzorowywania (są dwa rodzaje kart w skali 1:1, oraz w pomniejszonej )
Gra polega na odwzorowaniu wybranego rysunku :-). Dla młodszych dzieci bardzo fajnym rozwiązaniem są karty w skali 1:1 na które dzieci mogą nakładać plastikowe elementy.Troszkę starsze dzieci, z radością będą odwzorowywać bardzo estetyczne i przyjemne dla oka rysunki na gładkiej powierzchni.
Gra rozwija:
- umiejętności matematyczne,
- logiczne myślenie,
- analizę i syntezę wzrokową,
- percepcję wzrokową,
- motorykę małą,
- koncentrację
- precyzję ruchów ręki.


Ignaś bardzo lubi gry, ta również przypadła mu do gustu. Grywa w nią bardzo często. Należy jednak pamiętać, że gra przeznaczona jest dla dzieci od 3 roku życia i zawiera bardzo drobne elementy.
Oczywiście elementy gry mogą być wykorzystane na wiele innych sposobów:
- do kategoryzacji według: koloru, kształtu, wielkości,
- do tworzenia zbiorów,
- nauki pojęć: długi, krótki,dłuższy, krótszy, mały duży, mniejszy większy,
- zabaw twórczych,
- do ćwiczeń naśladowania,
- i sekwencji
Wpis powstał w ramach projektu ‪#‎grajmy‬

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)