Przejdź do głównej zawartości

Dive into shapes od Learning Resources - zestaw do budowania konstrukcji geometrycznych

Dzisiaj nie będę się rozpisywać, kilka danych technicznych i ogrom zdjęć :-). Na tapetę poszedł dziś zestaw Dive into shapes firmy Learning Resources, czyli zestaw do budowania konstrukcji geometrycznych. Komplet składa się ze 129 elementów i służy dobudowania kształtów zarówno w wymiarze 2D jak i 3D. 


W pudełku znajduje się:
- 60 prostych elementów (w 3 różnych rozmiarach i kolorach),
- 20 zakręconych elementów,
- 34 łączniki (kule, w dwóch kolorach i o różnej ilości otworów),
- 15 dwustronnych kart ze wzorami do odwzorowywania.

Elementy wykonane są z twardego plastiku, dzięki czemu nie wyginają się przy mocniejszym ucisku,natomiast łączniki (kule) zrobione zostały z tworzywa przypominającego gumę co sprawia, że łącznie elementów jest łatwe a konstrukcje stabilne (nie wypadają).


Zabawa wspiera rozwój:

- myślenia matematycznego oraz uczy kształtów,
- rozwija inteligencję przestrzenną,
- rozwija logiczne myślenie,
- wspiera analizę i syntezę wzrokową,
- rozwija zdolności manualne,
- poprawia precyzję ruchów,
- poprawia koncentrację,
- rozwija kreatywne myślenie.


Zestaw dzięki któremu Ignacy z ogromną przyjemnością buduje kształty odwzorowując je z kart oraz z nie mniejszą pasją i zaangażowaniem tworzy własne konstrukcje :-) Zabawka,która zapewnia godziny rozrywki i nauki w jednym:-)


A teraz zapraszamy na fotorelację z Ignacym w roku głównej :-)

KOŁO

SZEŚCIAN
WALEC

TRÓJKĄTNY GRANIASTOSŁUP

TRAPEZ
KULAŁÓDKATRÓJKĄT (NARYSOWANY NA PIASKU)


WŁASNA TWÓRCZOŚĆ IGNACEGO 


Zestaw przeznaczony jest dla dzieci od 6 roku życia, ale z doświadczenia wiemy, że bardzo dobrze sprawdza się już u 4 - latków :-)

POLECAMY GORĄCO 

Komentarze

  1. Musze to zanowic dla synka koniecznie ! :))

    http://gabrysiowetestowaniee.blogspot.com/2016/08/wyswanie-trustedcosmetics-tydzien-ii.html

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie