Przejdź do głównej zawartości

Ćwiczenia spostrzegawczości z łączeniem cech - do druku

Zbiór czterech plansz, które służą do ćwiczeń zarówno spostrzegawczości jak i łączenia cech. Każdy zestaw składa się z planszy oraz 9 plakietek, które należy ułożyć w odpowiednim miejscu na planszy. Dziecko musi odpowiednio zidentyfikować obrazek znajdujący się po lewej stronie planszy oraz odpowiednie tło,które znajduje się w górnej części planszy. Po połączeniu określonych elementów, należy odnaleźć odpowiednią plakietkę i umieścić ją na planszy również w odpowiednim miejscu.  Ćwiczenia te wspomagają:
- spostrzegawczość,
- logiczne myślenie,
- analizę i syntezę wzrokową,
- motorykę małą,
- koordynację wzrokowo - ruchową,
- koncentrację,
- wspomagają naukę czytania i pisania,


ZESTAW No 1 małpki


ZESTAW No 2 balony


ZESTAW No 3 czerwone motylki

ZESTAW No 4 niebieskie motylki

Wszystkie cztery plansze "wygrzebałam" w internecie.
Dla chętnych poniżej linki do pobrania :-)

Małpki - plansza TUTAJ
Małpki - plakietki - TUTAJ

Balony - plansza TUTAJ
Balony - plakietki TUTAJ

Czerwone motyle - plansza TUTAJ 
Czerwone motyle - plakietki TUTAJ

Niebieskie motyle - plansza TUTAJ
Niebieskie motyle - plakietki TUTAJ

ŻYCZYMY MIŁEGO UKŁADANIA


Komentarze

 1. o cos dla nas pobieram to ! :))

  https://gabrysiowetestowaniee.blogspot.com/2016/08/dziecko-brudne-to-dziecko-szczesliwe-5.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Pomysłowe. A co z rzepami? Możesz mi powiedzieć, gdzie je kupujesz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja zamawiam przez internet (ale mieszkamy w UK). W Polsce kupisz w każdej pasmanterii, może też w papierniczym (ale polecam samoprzylepne) inne trzeba przyklejać ale się nie trzymają dobrze :-)

   Usuń
 3. a i kartki i plakietki są zalaminowane

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie