Przejdź do głównej zawartości

"Narysuj mi..." ćwiczenia szeregowania

Uwielbiam "zabawki" domowej roboty. Sama czerpię ogromną przyjemność z tworzenia ich dla Ignacego. Nie ukrywam też, że bardzo chętnie korzystam z dostępnych materiałów w internecie. Wiele z nich jest do pobrania za darmo, za niektóre trzeba zapłacić, ale z mojego doświadczenia watro, gdyż cena jest z reguły symboliczna  :-)Dzisiaj pokażemy Wam jedną z takich właśnie "zabawek", które dostępne są w internecie.
Zestaw "Narysuj mi..." to komplet dwóch plansz (do wycięcia), na każdej z nich jest 6 rysunków, na które składa się po 4 plakietki (plakietki zawierają elementy określonego rysunku w różnych fazach "rysowania"). My posiadamy dwa komplety ("Narysuj mi.." nr 1 i nr 2). Pierwszy zestaw zawiera rysunki czarno-białe, drugi natomiast w kolorze. Celem zabawy jest ułożenie poszczególnych rysunków według ilości elementów znajdujących się na określonych plakietkach (4 plakietki powinny być ułożone od najmniejszej liczby elementów do kompletnego obrazka).

Ja dodatkowo przygotowałam karty z rzepami, które pełnią funkcje plansz. Dzięki temu zabawa jest bardziej uporządkowana i przejrzysta.Zestawy "Narysuj mi..." to bardzo ciekawa forma szeregowania, która na pewno spodoba się nie jednemu dziecku.

Zestawy dostępne są na blogu KREATYWNE WROTA tu i tu . Koszt jednego zestawu to 2 złote.

Komentarze

  1. Super! Bardzo mnie zainspirowałaś. Mam 2 pytania.
    Ile lat ma miał Twój syn, kiedy wykonywał to ćwiczenie oraz jak zrobiłaś te świetne karty z rzepami?

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie