Przejdź do głównej zawartości

Mądry zamek z serii SMART GAMES - Granna - PROJEKT "Grajmy"

Mądry Zamek z serii Smart Games od Granny, jest kolejną propozycją gry łamigłówki przeznaczonej dla jednego gracza. Przeznaczona jest od 3 roku życia aż do 99. 
 W pudełku znajdują się drewniane klocki - 4 mury (w różnych kolorach i wielkościach oraz 3 wieże (w trzech różnych długościach). Ponadto do kompletu dołączona jest książeczka z zadaniami. Zadania podzielone są na 4 poziomy:
1. STARTER - od 3 roku życia - zastosowane są tu tylko trzy bloki oraz wszystkie trzy wieże - zadania 1-12

2. JUNIOR - od 4 roku życia - w tym poziomie należy użyć wszystkich klocków zarówno wież jak i murów. Kluczem do zadania jest ułożenie czerwonego klocka - zadania 13 - 24

3. EXPERT - od 5 roku życia - w tych zadaniach liczy się stabilność budowli! Zamek nie zawali się tylko wtedy jeżeli zostanie wybudowany prawidłowo - zadania 25 - 36

4. MISTRZ - od 6 roku życia - mistrzowie mają podany tylko zarys zamku. Prawidłowe połączenie elementów wymaga użycia wyobraźni - zadania 37 - 48Bloki mają namalowane różne wzory po dwóch stronach oraz otwory przez które należy włożyć wieże.

Aby rozpocząć zabawę należy wybrać wzór z książeczki, a następnie ustawić klocki w taki sposób, aby tworzyły identyczny zamek jak ten wybrany z książeczki. Na odwrotnej stronie wzoru znajduje się rysunek z rozwiązaniem zadania.

Wspaniała gra w której dzieci jednocześnie wykorzystują pomysłowość, wyobraźnię przestrzenną oraz umiejętności logicznego myślenia.

Elementy wykonano z drewna bardzo starannie, dzięki czemu dostarczają wrażeń estetycznych.    
Ignacy lubi budować zamki, jego ulubione to te ułożone na skos :-). Obecnie przymierza się do podjęcia wyzwania i próby budowania zadań z poziomu mistrz.


Klika zadań z poziomu czwartego :-)

Wpis powstał w ramach projektu  #‎grajmy‬

Komentarze

 1. Ale ekstra ile takie cudo Lena uwielbia zamki nawet łużeczko ma w kształcie zamku tata zrobił jest noga w przestrzennych wiec musze kupic bo takie by układała

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gosiu musisz sprawdzić bo nasz zamek kupiony już dosyć dawno temu i nie mam pojęcia ile teraz kosztuje. A co do gry to polecam, u nas od dawna się sprawdza i nadal jest wyzwaniem :-)

   Usuń
 2. Ale ekstra ile takie cudo Lena uwielbia zamki nawet łużeczko ma w kształcie zamku tata zrobił jest noga w przestrzennych wiec musze kupic bo takie by układała

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie