Przejdź do głównej zawartości

Klocki Tęcza od Grimm's Toys

Uwielbiamy drewniane zabawki, uwielbiamy klocki, w końcu uwielbiamy kreatywne zabawy, a jak możemy połączyć te trzy elementy razem, to mamy pewność mile spędzonego czasu na długie miesiące a nawet lata :-)

Klocki Tęcza to zestaw składający się z 12 elementów (półkoli), każdy klocek jest innej wielkości. Elementy dają niezliczone możliwości tworzenia bajecznych kompozycji od tunelu, kołyski czy zamku po węże, kwiaty i wieże. To tylko kilka propozycji, możliwości jest tyle ile podpowiada wyobraźnia. Ignacy klocki układa od dawna, pochłaniają go na długie godziny, a mino to nadal odkrywa coraz to nowsze warianty kompozycji. 
Klocki Tęcza produkowane są przez niemiecką firmę Grimm's, powstają z ręcznie obrabianych i malowanych elementów. Firma słynie z produkcji unikalnych, designerskich zabawek z drewna. Przy produkcji firma zwraca szczególną uwagę na kolorystykę, gdyż jej motto brzmi "Kolor to radość".


Klocki Tęcza, jak i inne zabawki firmy, wyróżniają się różnorodnością, oryginalnością oraz intensywnymi odcieniami. Firma zdobyła uznanie w Europie, USA, Australii, Nowej Zelandii, Korei a także Japonii.

Nasza przygoda z tymi klockami rozpoczęła się dobre kilka lat temu i trwa nadal. Kolejne układy oraz pomysły na wykorzystanie elementów wciąż się pojawiają, sprawiając przy tym dużo radości. Dobra zabawa gwarantowana :-)

Inne zabawki od Grimm's Toys

Puzzle Kwadrat od Grimm's Toys
Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)