Przejdź do głównej zawartości

Kim zostanę? Wierszyki o zawodach - Wydawnictwo SBM

Jeżeli macie w domu małego miłośnika wierszyków, mam dla Was wspaniałą propozycje książki. Kim zostanę? Wierszyki o zawodach, wydawnictwa SBM. 
W książeczce znajdziecie 60 krótkich zabawnych rymowanek opisujących różne zawód. Dzieci dowiedzą się czym zajmuje się archeolog, dziennikarz, sędzia, księgowy czy polityk. Opisano 60 różnych zawodów, do których dołączono piękne zdjęcia i ilustracje.


Dzieci słuchając wesołych wierszyków dowiadują się wielu ciekawostek o różnych zawodach. Książka w prosty sposób odpowiada  na wiele pytań związanych z obowiązkami poszczególnych profesji. Dzięki niej dzieci mogą puścić wodze fantazji i zostać aktorem,pilotem czy malarzem :-)


Ignaś od najmłodszych lat uwielbiał słuchać wierszyków. W naszej domowej biblioteczce mamy wiele takich pozycji. Wierszyki o zawodach były swego czasu czytane bardzo często w naszym domu.


Lekka, zabawna i wesoła książeczka idealna na letnie wieczory :-)

Tytuł - Kim zostanę? wierszyki o zawodach
Autor - Dorota Strzemińska - Więckowiak
Ilustracje - Dariusz Wanat
Wydawnictwo - SBM
Rok wydania - 2014
Oprawa - twarda
Liczba stron - 64

Komentarze

  1. Ta książeczka bardzo mi się podoba! Nie dość, ze dziecko dowie się czegoś ciekawego to jest wierszowana!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. My uwielbiamy wierszyki, i zawsze jak natknę się na podobną pozycję tonie mogę się oprzeć :-)

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)