Przejdź do głównej zawartości

Tablica Manipulacyjna Nutki


Tablica manipulacyjna nutki przeznaczona jest do ćwiczeń grafomotorycznych i koordynacyjnych. Dzięki dwóm  symetrycznym nutkom dziecko ćwiczy koordynację bilateralną (dwustronną), usprawnia precyzję płynności ruchów, ćwiczy mięśnie dłoni i ręki oraz prawidłowy chwyt. 
Ćwiczenia koordynacji dwustronnej są bardzo ważne w prawidłowym rozwoju dziecka. W skład koordynacji dwustronnej wchodzi kilka elementów:

- przekraczanie linii środka,
- koordynacja dwóch stron w ruchach symetrycznych i asymetrycznych,
- odróżnianie jednej strony od drugiej podczas poruszania się [Herdman (1994)].

Tablicę Ignacemu zakupiliśmy jakiś czas temu, gdy przygotowywał się do nauki piania. Poza dzisiaj opisaną otrzymał również dwie inne ze szlaczkami o których pisałam już wcześniej tutaj. Wszystkie  okazały się wspaniałymi pomocami w nauce nie tylko prawidłowego chwytu ale również płynności ruchów. Po ok miesiącu zabaw z tablicami synek przeszedł na pisanie liter, które nie sprawiało mu żadnych problemów. Nauka pisania szła jak burza. A to wszystko zawdzięczamy wspaniały i przy okazji pięknym tablicom grafomotorycznym.

 Tablica dzisiaj przez nas opisana wykonana jest z płyty MDF oraz wyposażona jest w dwa drewniane ołówki na sznurku (u nas sznurek jest zdjęty ze względów na wygodę w pisaniu).
Wymiary tablicy to 40 x 35 cm.

Polecamy wszystkim przed którymi proces nauki pisania 

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie