Przejdź do głównej zawartości

Shadow matching - puzzle dwuczęściowe - odnajdź cień

Ci co są z nami już dłuższy czas, wiedzą, że jedną z pasji Ignacego są różnej maści puzzle. Jako 3-4 latek uwielbiał różnego rodzaju puzzle dwuczęściowe, o których już kilkukrotnie pisałam, prezentując kilka pozycji. Przeczytać o nich możecie TU, TU i TU.

Dzisiaj kolejny zestaw z tej właśnie serii. Shadow matching (dopasuj cień), od firmy Frank. Zestaw składa się z 48 puzzli (24 obrazki i 24 cienie owych obrazków) i przeznaczony jest dla dzieci od 3 roku życia. Zadaniem dziecka jest odnalezienie i dopasowanie do poszczególnych rysunków ich cieni.


Dzieci podczas takich zabaw rozwijają:

- wyobraźnię,
- koordynację wzrokowo - ruchową,
- percepcje wzrokową,
- pamięć,
- poszerzają słownictwo,
- oraz ćwiczą koncentrację.Komentarze

 1. Dostępne w PL? Fajne

  OdpowiedzUsuń
 2. Czasem mam wrażenie że Wy tam w UK macie lepsze pomoce dydaktyczne i zabawki :D Albo to Ty tak znakomicie wyszukujesz:*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W PL jest więcej tzn może nie więcej tylko bardzie dostępne. Tutaj trzeba się naszukać bo w sklepach to tylko fisher price vtech, itp. a dal starszych pociągi tomasa i stacyjkowa (nie żebyśmy i tego nie mieli) ale dostępność jest znacznie mniejsza. Trzeba szukać po stronach internetowych, ale jak już się trafi na fajną stronę to mają cuda :-)

   Usuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.