Przejdź do głównej zawartości

Poznaję świat i kropka! - Wydawnictwo Skrzat

Dwie pozycje pod wspólnym tytułem "Poznaję świat i kropka" to pełne magii i naukowych odkryć opowiadania, których główną bohaterką jest "niebieska, ciekawska Kropka".Wyobraźcie sobie, że jesteście kropką która pewnego dnia wypada z książki wprost do pokoju pełnego niespodzianek i tajemnic??? Jaka będzie Wasza reakcja? :-)

W pierwszej części "Poznaję świat i kropka" Rafała Klimczaka poznajemy główną bohaterkę "Kropkę", która właśnie odkryła, że może wyskoczyć z książki!!! Wyobraźcie sobie ile przygód teraz na nią czeka :-)


Ciekawska Kropka zaprzyjaźnia się ze wszystkimi zabawkami, które mieszkają w pokoju małej dziewczynki i wraz z nimi zamierza rozwikłać mnóstwo zagadek, bo przecież każdy chciałby wiedzieć dlaczego szyba jest przeźroczysta, skąd bierze się wiatr, czemu można przyglądać się w lustrze, co jedzą pająki i jak to się dzieje, że żarówka świeci jak słońce.


Rafał Klimczak, autor bestsellerowej serii "Nudzimisie", w bardzo przystępny sposób opowiada o zjawiskach przyrodniczych i innych ciekawostkach, a kolorowe ilustracje Ilony Brydak wspaniale dopełniają całości.  Pozycja z pomarańczową okładką jest kontynuacją przygód kropki,która już na dobre zadomowiła się w pokoju Asi. Jej ciekawość świata nadal sprawia, że zadaje mnóstwo pytań, na przykład skąd się biorą włosy i jak powstaje kurz. Ciekawi ją niemal wszystko, np. dlaczego niebo jest błękitne i w jaki sposób deszcz dostaje się do chmur. Kropka w drugiej części po raz pierwszy spełnia jedno ze swoich marzeń - idzie na spacer. Spacer okazuje się być bardzo udany podczas którego mała bohaterka dowiaduje się jak można wykorzystać różne zioła i co takiego parzy w pokrzywie. 


W obu pozycjach na końcu zamieszczono rozdział zatytułowany "Ciekawostki", w który w bardzo przystępny sposób objaśniono zagadnienia poruszane w książeczkach. Użyto prostego, zrozumiałego dla małych dzieci języka, dzięki czemu dzieci mogą uzyskać satysfakcjonujące je odpowiedzi na zadawane pytania.  

Seria skład się z 3 pozycji (tyle udało mi się odnaleźć). Niestety ostatnia część była niedostępna, gdy je zamawiałam. Ale jeżeli tylko uda mi się zdobyć trzecią część na pewno o niej napiszę :-)

Idealne pozycje dla najbardziej dociekliwych małych odkrywców!

Tytuł - Poznaję świat i kropka
Autor - Rafał Klimczak
Wydawnictwo - Skrzat
Ilustracje- Ilona Brydak
Liczba stron - 95

Komentarze

  1. Oj jak my lubimy te ksiażki! Przeczytałam najpierw ja córce, a potem ona sama je pochłonęła! Najbardziej zszokował ją chyba fragment o szybie, no bo jak to szyba z piasku? :)

    OdpowiedzUsuń
  2. U nas to jeszcze mama czyta :-) ale pozycje wspaniałe mnie osobiscie śmieszyly a synka zadziwialy ;-) a czy wiesz ze wlasnie od dzisiaj w sprzedaży 3 czesc przygod Kropki :-). My juz nie mozemy się doczekać żeby ją " dorwac" :')

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie