Przejdź do głównej zawartości

Julian Tuwim najpiękniejsze wiersze dla dzieci - Wydawnictwo - Zielona Sowa

Twórczość jednego z najchętniej czytanych polskich poetów XX wieku Juliana Tuwima, należy do kanonu literatury dziecięcej. Mało kto wie, że pisał nie tylko dla dzieci ale również dla dorosłych. Jego pierwsze wiersze dla najmłodszych opublikowano pod koniec lat trzydziestych XX wieku. Do tej pory wzruszają i bawią kolejne pokolenia dzieci.

Wydawnictwo Zielona Sowa wydało książkę, w której zawarto najpiękniejsze a jednocześnie najbardziej rozpowszechnione wiersze dla dzieci autorstwa Juliana Tuwima.
"Julian Tuwim najpiękniejsze wiersze dla dzieci" to zbiór 36 utworów,wśród których znajdziemy "Lokomotywę", "Słonia Trąbalskiego", "Rzepkę", "Okulary", "Zosię Samosię', "Ptasie Radio", "Bambo" i wiele innych utworów,które nadal uczą i bawią. 

Dzięki tej książce dzieci poznają przezabawne wiersze, a wspólne czytanie tych utworów będzie wspaniała zabawą zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Książkę wzbogacają przepiękne ilustracje autorstwa Marcina Południaka. 
Ignacy od najmłodszych lat uwielbiał słuchać wierszy, a te zawarte w tej książce są jednymi z jego ulubionych :-)

 Tytuł - Julian Tuwim najpiękniejsze wiersze dla dzieci
Wydawnictwo - Zielona Sowa
Ilustracje - Marcin Południak
Rok wydania - 3013
Oprawa - twarda
Liczba stron - 80

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie