Przejdź do głównej zawartości

Inspiracje z sieci - karty z kwiatami

Wspaniałe karty, które można wykorzystać na kilka sposobów. Poza pokazanym na zdjęciach sprawdzą się również idealnie do gry memory.

Ja nasze karty przygotowałam do ćwiczeń percepcji wzrokowej. Większość kart jest symetryczna (ale nie wszystkie), więc nie można tu mówić o typowym ćwiczeniu symetrii (ale można wybrać tylko te symetryczne i wtedy już mamy typowe ćwiczenie symetrii). Nasze karty dodatkowo umieściłam na białych podkładkach, aby łatwiej było je dopasować przyklejając na rzepy.

Wspaniała zabawa podczas której dzieci ćwiczą:
- percepcję wzrokową,
- analizę i syntezę wzrokową,
- logiczne myślenie,
- koordynację wzrokowo - ruchową,
- motorykę małą,
- spostrzegawczość,
- cierpliwość,
- koncentrację,
- oraz poznają koncept symetrii

EFEKT KOŃCOWY :-)


Plik do pobrania TUTAJ

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie