Przejdź do głównej zawartości

Inspiracje z sieci - karty z kwiatami

Wspaniałe karty, które można wykorzystać na kilka sposobów. Poza pokazanym na zdjęciach sprawdzą się również idealnie do gry memory.

Ja nasze karty przygotowałam do ćwiczeń percepcji wzrokowej. Większość kart jest symetryczna (ale nie wszystkie), więc nie można tu mówić o typowym ćwiczeniu symetrii (ale można wybrać tylko te symetryczne i wtedy już mamy typowe ćwiczenie symetrii). Nasze karty dodatkowo umieściłam na białych podkładkach, aby łatwiej było je dopasować przyklejając na rzepy.

Wspaniała zabawa podczas której dzieci ćwiczą:
- percepcję wzrokową,
- analizę i syntezę wzrokową,
- logiczne myślenie,
- koordynację wzrokowo - ruchową,
- motorykę małą,
- spostrzegawczość,
- cierpliwość,
- koncentrację,
- oraz poznają koncept symetrii

EFEKT KOŃCOWY :-)


Plik do pobrania TUTAJ

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)