Przejdź do głównej zawartości

Pszczoły - Wydawnictwo Dwie Siostry

W 2015 roku Wydawnictwo Dwie Siostry wydało książkę pt. "Pszczoły" autorstwa Piotra Sochy. Książka jest skarbnicą wiedzy, która sięga czasów starożytnych. Wspaniała podróż przez epoki gdzie   w  rolach głównych występują pszczoły. Książka składa się z 26 tablic, z których każda opisuje inne zagadnienia począwszy od związku pszczół z dinozaurami poprzez budowę ciała pszczoły, ich rodzajów, sposobu rozmnażania, tańców, zapylania, rodzajów uli i miodów do zwyczajów starożytnych Egipcjan czy Greków związanych z pszczelarstwem. Ponadto zawarto również cztery strony poświęcone ciekawostkom takim jak np. ile może unieść pszczoła, czy kto ze sławnych ludzi po przejściu na emeryturę zajmował się pszczelarstwem (tutaj ciekawskim zdradzę, że był to Sherlock Holmes). Misternie skomponowane plansze w dużym formacie, kolorowe ilustracje pełne szczegółów do tego stosunkowo krótki przystępny tekst nie tylko objaśnia, to co się na nich znajduje, ale również przekazuje dodatkowe informacje.

Niezwykła skarbnica wiedzy na temat pszczół, którą czyta się z zapartym tchem a dzieci z przyjemnością sięgają po nią ponownie. 

Obecnie jedna z najlepszych książek na półce moje synka. Poza walorami estetycznymi takimi jak jakość papieru czy druku, całość stanowi przepiękny egzemplarz, który jest "ucztą"dla oka. Oczywiście jest to moja osobista opinia :-)

Polecamy wszystkim Pszczoły :-)
Wydawnictwo - Dwie Siostry
Autor - Piotr Socha
Opracowanie tekstu - Wojciech Grajkowski
Liczba tablic 26
Liczba stron  - 72
Rok wydania - 2015
Książkę kupić można TUTAJ 


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie