Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Pandabo Od Firmy Hape - Gra Zręcznościowa - Projekt "grajmy"

Gra "Pandabo" firmy Hape to przykład wspaniałej gry zręcznościowej, która nie tylko bawi ale również uczy. Wykonana w całości z bambusa, pomalowana bezpiecznymi dla dzieci farbami, jest przyjazna dla środowiska. W skład gry wchodzi:

- podstawa - którą jest sympatyczna panda,
- 28 klocków (w 4 rodzajach po 7 sztuka w rodzaju),
- kostka do gry (u nas niestety kostka zagięła jakiś czas temu, ale z powodzeniem można ten element      gry pominąć :-).


Celem gry jest ułożenie na podstawie (tu czytaj "pandzie") wyrzuconego na kostce klocka tak aby nie spadł żaden z leżących już na pandzie klocków. W nasze wersji bez kostki gracz sam decyduje, który klocek położy. Gracze podejmują próbę położenia klocka na zmiany do momentu aż panda się przechyli i klocki spadną. Przegrywa ten gracz, któremu spadną klocki przy próbie położenia kolejnego klocka na podstawce. W tej grze nie ma zwycięzców jest tylko przegrany :-) (przy dwóch graczach możemy mówić o zwycięzcy i przegranym, przy większej  liczbie graczy niż 2, mowa jest już tylko o przegranym  :-)). 

Producent zaleca grę dla osób w wieku od 3 do 99 roku życia oraz  rekomenduje ilość graczy od 2 do 4. Z naszego doświadczenia wynika, że zarówno jeden gracz może w nią grać jaki więcej niż 4. Ze względu na dużą ilość kolców (aż 28), gra jest możliwa nawet przy większej liczbie graczy. U nas 6 graczy wspaniale się bawiło :-)

Gra wspiera rozwój:
- koordynacji wzrokowo- ruchowej,
-  motoryki małej,
- koncentracji,
- precyzji ruchów,
- planowania ruchów ręki,
- oraz kontaktów społecznychWpis powstał w ramach projektu #‎grajmy‬!


Komentarze

  1. Lubię takie gry... Tylko me dziecko za szybko przy nich denerwuje sie ;-)

    OdpowiedzUsuń
  2. U nas jest najwięcej radości jak wszystko leci, i to każde w inną stronę :-)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty