Przejdź do głównej zawartości

Kubuś i Przyjaciele - Seria POZNAJEMY PRZYRODĘ

Starsi czy młodsi,chłopcy czy dziewczynki,nie ma to większego znaczenia, wszyscy uwielbiają małego zabawnego misia,który z kolei uwielbia słodziutki miodek. Nie znam dziecka, które nie znało by Kubusia Puchatka.

Nie tak dawno "wpadły mi w ręce" dwie książeczki właśnie o przygodach Kubisia i jego przyjaciół. Pozycje "Kubuś i drzewa" oraz "Królik w ogródku" wchodzą w skład serii POZNAJEMY PRZYRODĘ wydawnictwa EGMONT. Seria książeczek poświęcona jest światu przyrody, przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Obie książeczki podzielone są na dwie części. Pierwsza z nich to historia przyjaciół ze Stuwiekowego Lasu, młodzi czytelnicy poznają przyrodę i jej tajemnice, co pozwala im zrozumieć konieczność szanowania otaczającego je środowiska,

W opowieściach znalazły się pytania, które podsycają ciekawość dziecka, odpowiedzi na nie zamieszczono w drugiej części obu książeczek. Każde pojęcie wyjaśniono w prosty sposób i opatrzona zdjęciami oraz ilustracjami. Dodatkowo książeczki wzbogacają ramki, w których znajdują się pomysły na proste zabawy z młodymi czytelnikami.

"Kubuś i drzewa" to zabawna historyjka opowiadająca o drzewach, ich budowie, zasadzaniu oraz ogromnym ich znaczeniu dla człowieka. Z drugiej części książeczki młody czytelnik dowiaduję się m.in: o nasionach, korzeniach drzew, liściach czy korze. W bardzo prosty sposób wyjaśniono jak można określić wiek poszczególnego drzewa oraz dla jakich zwierząt drzewo jest domem.


"Królik w ogródku" opowiada o tym jak przyjaciele współpracując razem zasiali grządki i w jaki sposób się mini opiekowali aby wszystko co zostało zasiane wyrosło. Druga część książeczki wyjaśnia m. in. jak zbudowane są nasiona, w jaki sposób należy siać nasiona oraz kiedy je podlewać. Jest również instrukcja krok po kroku jak w warunkach domowych stworzyć swój własny mały ogródek. Na końcu pokazane są kolory zdrowia. 

Cała seria jest bardzo przyjemna w odbiorze, zabawna a zarazem pouczająca i przekazującą ważne przesłanie jakim jest konieczność dbania o nasze wspólne dobro - środowisko naturalne.


Wydawnictwo - EGMONT
Seria - Poznajemy Przerodę
Liczba stron - 38
Wydanie pierwsze - Warszawa 2012

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie