Przejdź do głównej zawartości

Kodowanie

Jakiś czas temu opisywałam ćwiczenie, które zdobiłam Ignacemu z naklejek, było to "Kodowanie sensoryczne".  Dzisiaj kolejny wpis o kodowanie, ale dzisiaj troszkę na innej zasadzie będziemy kodować :-)Przygotowałam 5 plansz, 30 plakietek oraz jedną planszę i już mamy gotowe ćwiczenie :-)Na czy polega dzisiejsze ćwiczenie????

Otóż każda z 5 plansz zawiera sześć figur geometrycznych, do których w prawym dolnym rogu  przypisane są kody. Każda z figur posiada swój unikalny kod (określenie miejsca na którym ma się znaleźć na planszy). Zadanie dziecka jest odczytanie kodu i umieszczenie odpowiedniej plakietki na odkreślonym miejscu na planszy. A tak dokładniej, to przy każdej figurze na dole po prawej stronie znajduje się 6 kwadratów, które odpowiadają planszy (oczywiście w pomniejszeniu), przy każdej figurze jeden z tych kwadratów jest zamalowany na czarno, oznacza to miejsce na planszy, na którym ma się znaleźć dana figura.  Na zdjęciu poniżej przykład odkodowanej planszy :-)


Podczas wykonywanie ćwiczenia dzieci ćwiczą:

- logiczne myślenie,
- analizę i syntezę wzrokową,
- odkodowywanie (programowanie),
- koncentrację,
- spostrzegawczość,
- można przypomnieć dzieciom nazwy kształtów (2D i 3D),Materiał do pobrania jest TUTAJ 

Komentarze

 1. udostępnione :) kotanek@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Zrobione :) bardzo proszę o przesłanie już rwiemy się do ćwiczeń eutty@o2.pl dziękuje

  OdpowiedzUsuń
 3. Udostępniła:)Poproszę o przesłanie:)Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę o podanie maila, na który ma być wysłana układanka

   Usuń
 4. Udostępnione:) Mój mail to: izunia986@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. udostępnione:)
  judytac.87@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 6. udostępnione z przyjemnością - proszę wysłać, razem z Układanką (Układanka - Recepta Na Poprawę Percepcji Wzrokowej) na tariktiri@gmail.com (tamten wpis także był udostepniony)

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam,post udostępniłam z czystą przyjemnością. Trafiłam tutaj po raz pierwszy-fantastyczny blog:) Zamierzam tutaj wracać:) me.wojtas@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuję za tak miłe słowa, jest mi bardzo miło, takie informację sprawiają, że nabieram dalszych sił do pracy. Pozdrawiam serdecznie, układankę wysłałam :-)

   Usuń
 8. Udostępniłam I ja poproszę:) jest świetna! martaputerla@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Witam, udostępniłam :) poproszę szablony na maila krupka2@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 10. No i bomba pomysł :) Dziecko ćwiczy wiele potrzebnych umiejętności , ale bawiąc się wcale nie odbiera tego jak naukę :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)