Przejdź do głównej zawartości

Gra Logiczna "Kodowanie" DIY - do druku - Projekt "Grajmy"

Kolejna z serii łamigłówek DIY do druku. Dzisiaj ponownie "Kodujemy" kształty, ale przy innych założeniach.

Tablica podzielona na 4 wiersze, każdy wiersz podzielony jest na 7 sekcji(od 1 do 7). Kształty na planszy są ruchome, Można je ustawiać na dowolnych miejscach - pamiętając jednak o zasadzie, że przy każdym z numerków może być tylko jeden kształt. Przykład na zdjęciu poniżej Dzięki ruchomym kształtom na planszy głównej w grze można ułożyć bardzo wiele różnych kombinacji do odkodowania (nie wszystkie rzędy muszą być użyte przy ustalaniu pozycji). 

Zadaniem dziecka jest odczytanie przy jakim numerku znajduje się określony kształt i umieścić go na mniejszej planszy odkodowującej. 

W skład gry wchodzą:
- plansz główna (z kompletem 7 kształtów),
plansza odkodowująca,
- 7 kształtów odpowiadających kształtom z planszy głównej.

Według mojej opinii gra przeznaczona jest dla dzieci od 3 roku życia

Wpis powstał w ramach projektu ‪#‎grajmy‬


Jeśli chcesz otrzymać ta grę za darmo, udostępnij proszę ten post na facebooku, a układanki z przyjemnością wyślę na maila :-) będzie mi również miło jak polubicie post :-)

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie