Przejdź do głównej zawartości

Catch Ball Set - Projekt "grajmy" GRA PLENEROWA

Maj w projekcie #‎grajmy‬ upływa pod hasłem "gry plenerowe". O jednej takiej grze już pisaliśmy tutaj, dzisiaj pod lupę idzie druga z naszych ulubionych gier terenowych "catch ball" czyli "złap piłkę". Gra jest niezwykle prosta, ale jak to zazwyczaj bywa, im prościej tym weselej :-).  

W skład gry wchodzą dwie "rakietki" w kształcie dłoni, które wewnętrzną część mają wyszytą rzepem, natomiast na stronie wewnętrznej przymocowane są paski również na rzepy. Ponadto w skład kompletu wchodzi również piłka wielkości piłki do tenisa. Gracze przymocowują rakietki do rąk. Dzięki rzepom możliwa jest regulacja, więc każdy z graczy dopasowuje rakietkę do wielkości własnej dłoni. Następnie staja na wprost siebie i pierwszy z graczy rzuca piłkę do drugiego gracza tak aby zaczepiła się do rakietki. Celem gry jest wykonanie jak największej liczby celnych rzutów. Ten gracz który tego dokona jest zwycięzcą. :-)

Bardzo przyjemna i prost gra,która umili każdemu wyjście do parku, sprawdzi się również jak gra plażowa czy ogrodowa. 

Poza świetna zabawą gracze ćwiczą:
- małą motorykę,
- koordynację wzrokowo- ruchową,
- celność rzutów,
- koncentrację,

Polecamy na słoneczne dni :-)


Wpis powstał w ramach projektu #‎grajmy‬Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)