Przejdź do głównej zawartości

Catch Ball Set - Projekt "grajmy" GRA PLENEROWA

Maj w projekcie #‎grajmy‬ upływa pod hasłem "gry plenerowe". O jednej takiej grze już pisaliśmy tutaj, dzisiaj pod lupę idzie druga z naszych ulubionych gier terenowych "catch ball" czyli "złap piłkę". Gra jest niezwykle prosta, ale jak to zazwyczaj bywa, im prościej tym weselej :-).  

W skład gry wchodzą dwie "rakietki" w kształcie dłoni, które wewnętrzną część mają wyszytą rzepem, natomiast na stronie wewnętrznej przymocowane są paski również na rzepy. Ponadto w skład kompletu wchodzi również piłka wielkości piłki do tenisa. Gracze przymocowują rakietki do rąk. Dzięki rzepom możliwa jest regulacja, więc każdy z graczy dopasowuje rakietkę do wielkości własnej dłoni. Następnie staja na wprost siebie i pierwszy z graczy rzuca piłkę do drugiego gracza tak aby zaczepiła się do rakietki. Celem gry jest wykonanie jak największej liczby celnych rzutów. Ten gracz który tego dokona jest zwycięzcą. :-)

Bardzo przyjemna i prost gra,która umili każdemu wyjście do parku, sprawdzi się również jak gra plażowa czy ogrodowa. 

Poza świetna zabawą gracze ćwiczą:
- małą motorykę,
- koordynację wzrokowo- ruchową,
- celność rzutów,
- koncentrację,

Polecamy na słoneczne dni :-)


Wpis powstał w ramach projektu #‎grajmy‬Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie