Pisałam już o dużej motoryce TUTAJ i TUTAJ, dzisiaj słów kilka o małej. Zasadniczo termin "mała motoryka" odnosi się do czynności związanych z użyciem placów i dłoni. Czynności z zakresu małej motoryki pobudzane są przez naśladowanie, percepcję, motorykę dużą oraz przede wszystkim koordynację wzrokowo - ruchową.
Podczas naszych zabaw, bardzo często występują zadania właśnie z motoryki małej. Mimo, że Ignacy już pisze nadal ćwiczymy, usprawniamy i doskonalimy.
Dzisiaj pokażemy Wam dwie tablice grafomotoryczne ze szlaczkami, na których Ignaś ćwiczył swoje pierwsze szlaczki.
Tablice wykonane są z płyty MDF oraz wyposażone są w drewniany ołówek na sznurku (my sznurek zdjęliśmy ponieważ przeszkadzał w pisaniu). Ćwiczenia na tych tablicach usprawniają koordynację wzrokowo - ruchową, usprawniają mięśnie dłoni i ręki,wyrabiają nawyk prawidłowego chwytu długopisu. Szlaczki "wyryte" na tablicach są literopodobne, dzięki czemu stanowią wstęp do pisania kształtnych liter oraz płynnego łączenia je w całe wyrazy. Ponadto wykonanie ich jest bardzo staranne, wyżłobienia bardzo wyraźne, głębokie i gładkie, co sprawia, że dziecko z przyjemnością na nich pisze.
Polecamy wszystkim, którzy zaczynają swoją przygodę z długopisem.
POST NIE JEST SPONSOROWANY, WSZYSTKIE ZAWARTE W NIM OPINIE SĄ MOIMI PRYWATNYMI OPINIAMI!
A teraz Ignacy i jego tablice :-)
Komentarze
Prześlij komentarz