Przejdź do głównej zawartości

20 zabaw wspierających rozwój dzieci w wieku od 1 do 3 lat

Kochani, koniec roku to czas podsumowań, dlatego też postanowiłam zebrać dla Was w jednym 20 zabaw, które w tym roku skradły serce Nikodema :-) Mam nadzieję, że będzie to dla Was źródło inspiracji do zawab w Waszymi dziećmi :-)

P.S.

Dokładny opis każdej z zbaw znajdziecie nad każdym ze zdjęć :-)

Życzymy udanych zabaw :-)1. Butelki sensoryczne -----} TUTAJ


2. Sensoryczny woreczek -----} TUTAJ


3. Chmurka -----} TUTAJ


4. Wrzucanie pomponów -----} TUTAJ 


5. Puzzle sensoryczne DIY -----} TUTAJ


6. Karmienie stworka - potworka -----} TUTAJ


7. Masa sensoryczna -----} TUTAJ


8. Sensoryczna zupa -----} TUTAJ


9. Motoryczny jeż -----} TUTAJ


10. Wyciąganie pomponów -----} TUTAJ


11. Wrzucanie pomponów -----} TUTAJ


12. Wyciąganie drucików kreatywnych -----} TUTAJ


13. Przeciąganie wstążeczek -----} TUTAJ


14. Wyciąganie pomponów -----} TUTAJ


15. Wyciąganie pomponów -----} TUTAJ


16. Wieża pomponów -----} TUTAJ


17. Gwieździste niebo -----} TUTAJ

18. Błotko -----} TUTAJ


19. Transfer nakrętek -----} TUTAJ


20. Gniotki -----} TUTAJ


ŻYCZYMY UDANYCH ZABAW!!! 

Komentarze

 1. Z tymi pomponikami to jest super zabawa!

  OdpowiedzUsuń
 2. Podoba mi sie, ciekawe pomysły i estetycznie wykonane

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawie to zostało opisane.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeśli faktycznie chcemy, aby nasze dziecko się prawidłowo rozwijało to na pewno musimy także poświęcać mu czas. Ja również po przeczytaniu wpisu https://whisbear.com/pl/blog/8-rzeczy-ktore-robisz-codzienne-czy-wiesz-jaki-wplyw-maja-na-twoje-dziecko/ wiedziałam jak mam z dzieckiem postępować oraz na co zwracać uwagę w kwestii wychowania.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.