Przejdź do głównej zawartości

Czym zajać maluszka#22 - karmimy potworka

Kolejną zabawą rozwijającą motorykę małą, którą chcemy Wam polecić to tzw. karmienie potworka. Nikosiowi zabawa bardzo się spodobała (podobnie jak sam potworek wykonany przez mnie:-)). Wrzucać można dosłownie wszystko co rozmiarowo będzie pasowało do otworka jaki zrobicie. U nas sprawdzają się drewniane elementy od pizzy, pompony czy klocki lego duplo. 

Podczas zabawy dzieci ćwiczą:

- motorykę małą,
- prawidłowy chwyt,
- koordynację wzrokowo - ruchową,
- precyzję ruchów ręki,
- cierpliwość
- oraz koncentrację

Jak wykonać potworka

Wystarczy wyciąć w plastikowej butelce otwór i okleić go dowolnie. U nas sprawdziła się super pianka o różnych teksturach, dzięki czemu mamy dodatkowo doznania sensoryczne :-)

Zapraszamy do wspólnej zabawy :_) 
Komentarze

  1. Ooo świetny pomysł aż musze to sprzedać znajomej

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetny pomysł na własne zabawki i to jeszcze edukacyjne. Brawo!

    OdpowiedzUsuń
  3. Super zabawa choć moja córka by do takiej paszczy ręki nie dała;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.