Przejdź do głównej zawartości

MOTORYKA DLA SMYKA - 7 pomysłów na zabawy rozwijające sprawność manualną roczniaka

Dzisiaj mamy dla Was kolejny wpis z serii MOTORYKA DLA SMYKA. Poniżej prezentujemy siedem prostych zabaw (bez zabawek), które można przygotować w pięć minut z przedmiotów, które na pewno macie w domu :-) 


Podczas zbaw dziecko nie tylko doskonali swoje umiejętności motoryczne, ale także ćwiczy koordynację ręka - oko, precyzję ruchów ręki, koncentrację, cierpliwość oraz logiczne myślenie. 

Mamy nadzieję, że spodobają się Wam nasze propozycje zabaw :-)

Nikodem (12 miesięcy i 19 dni :-)) 

1. Rozgniatanie kulek plasteliny.


2. Wyciąganie pomponów umieszczonych w kratkach koszyka.

3. Wrzucanie pomponów przez tubę DIY (oklejony rulon po ręcznikach papierowych przyklejony do regału na rzepy).  4. Wyciąganie drucików kreatywnych z durszlaka.

5. Wrzucanie koralików do pudełka z niewielkim otworem.


6. Przeciąganie wstążeczki umieszczonej w rolce tekturowej.

7. Przyklejanie i odklejanie piłeczek z taśmy klejącej umieszczonej na stojaku. 

Zapraszamy do wspólnej zabawy :-)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.