Przejdź do głównej zawartości

Czym zająć malucha#34 - motoryczny jeżyk

Dziś chcemy Wam pokazać naszą kolejną zabawę dla maluszka. Tym razem pomysł jak w jesienno - zwierzakowej atmosferze poćwiczyć motorykę małą, precyzję ruchów ręki, koordynację ręka - oko, koncentrację czy cierpliwość.  
Przygotowanie zabawy zajęło mi dosłownie 5 minut. Wystarczyło obkleić pudełko po butach białym papierem (ja je zapakowałam w papier jak prezent :-)) i nakleić na nie tekturową bazę przestawiającą jeża od Kargulek. Następnie przy użyciu cieniutkiego śrubokrętu zrobiłam dziurki. Ostatnim etapem przygotowania zabawy było zrobienie patyczków do wkładania. Ja użyłam tych do uszu. Obcięłam z jednej strony część z wata a drugą pokolorowałam na brązowo mazakiem. Ja dodatkowo jeszcze obrysowałam kontur naszego jeża, choć to było w sumie zbędę :-) Po około 5 minutach wszystko było gotowe :-)

 


Poniżej, jak zawsze zdjęcia Nikosia wykonane podczas zabawy :-)

PAMIĘTAJCIE!!!

Podczas zabawy dziecko musi być pod stałą opieką i kontrolą osoby dorosłej. 

Bazy tekturowe od Kargulka znajdziecie TUTAJ

Kargulek-zabawki

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.