Przejdź do głównej zawartości

Czym zająć malucha#45 - BŁOTKO

BŁOTKO, to nasza kolejna propozycja zabawy sensorycznej, która u nas okazała się hitem :-)Do przygotowania BŁOTKA potrzebowałam:

- mąki ziemniaczanej,
- kakao,
- wody,
- kilka figurek zwierzaków,
- oraz naczynie.


 Przygotowanie BŁOTKA

Do naczynia nasypujemy mąki ziemniaczanej (ilości nie podaje, zależy od wielkości naczynia i ilości błota jaką chcecie uzyskać). Następnie nalewamy wodę i mieszamy do uzyskania jednolitej cieczy nienewtonowskiej. Teraz wystarczy dodać kakao i ponownie dokładnie wymieszać. W zależności od konsystencji jaką chcecie uzyskać, może okazać się konieczne dodanie nieco mąki lub wody. Gdy nasza konsystencja jest już gotowa, umieszczamy w BŁOTKU zwierzaki i zabawa gotowa.

UWAGA!!! 

BŁOTKO nie jest jadalne, ze względu na dość intensywny zapach kakao, może powodować chęć zjedzenia masy. Dlatego zabawę polecam dzieciom, które nie biorą już nic do buzi.

Osoba dorosła musi sprawować stały nadzur nad dzieckiem podczas zabay BŁOTKIEM!!!


Poniżej zdjęcia wykonanie podczas zabawy Nikosia z Błotkiem :-)Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.