Przejdź do głównej zawartości

Czym zająć malucha#24 - slime z nasionami chia

Ostatnio wypróbowałam nowy przepis na slime DIY i Nikoś oszalał na jego punkcie. Przepis niezwykle prosty a do jego wykonania potrzebne są jedynie trzy składniki: nasiona chia, wodę oraz mąkę ziemniaczaną. Powstałą masa dostarcza bardzo ciekawych doznań sensorycznych.Przepis na slime

Do naczynia wsypujemy 2-3 łyżki nasion chia i zalewamy je ok 3/4 szklanki wody. Następnie dodajemy kilka kropel barwnika spożywczego dowolnego koloru (my wybraliśmy niebieski) i dokładnie mieszamy. Teraz należy zakryć naczynie folią i odstawić do lodówki na ok 4-5 godzin. Kolejnym krokiem jest dodanie do powstałej masy mąki ziemniaczanej. Mąkę dodajemy niewielkimi partiami mieszając całość. Jeśli chodzi o ilość mąki to potrzebujemy jej ok 2-3 szklanki, jednak jej ilość zależy także od konsystencji jaką chcenie otrzymać finalnie. Gdy mąki mamy już tyle, że masa jest związana, należy wyrobić masę rękoma. 

Gdy slime jest już gotowy, możemy podać je dziecku do zabawy. Ja dodatkowo włożyłam do pojemnika kilka zabawek w kolorze slime :-)

UWAGA!!!

Slime nie jest jadalny, więc pamiętajcie aby bawiące się nim dziecko ZAWSZE było pod stałą opieką osoby dorosłej.

Życzymy miłej zabawy 

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.