Przejdź do głównej zawartości

Dzień Dziecka z Epideixis

Jako, że Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami, postanowiłam podzielić się w Wami dobrze już nam znanymi grami, które towarzyszą nam od kilku lat, a które nadal uwielbiamy. Nie ma tu nowości wydawniczych, za to są tzw. pewniaki, które dzięki swej uniwersalności zawsze są na czasie. Prezentujemy Wam nasze top 6 gier logicznych i zręcznościowych, które od lat ma w swojej ofercie Wydawnictwo Epideixis. Mamy nadzieję, że zainspirujemy niezdecydowanych i podpowiemy czy możecie obdarować swoje pociechy :-) 
Na pierwszy rzut idą Klocki Dienesa. O ich możliwościach i dziesiątkach zastosować pisałam TUTAJ. U nas niezmiennie w ciągłym użyciu, a ostatnio nawet zainteresował się nimi Nikodem :-) Koniecznie zajrzyjcie jak się nimi bawi Ignacy.


Kolejna pozycja to gra Studnia Jakuba. Kolejna zabawka z ogromnym potencjałem i niezliczonymi możliwościami zabaw. U nas chłopcy sięgają po nią niemalże codziennie, a Ignacy postawił sobie za cel wymyślanie kolejnych zabaw z użyciem drążków :-) Więcej o grze przeczytacie TUTAJ.


Liczmany to także kopalnia możliwości i pomysłów na kreatyną zabawę. Z pozoru dość banalne sześciany, tak na prawdę stanowią wyzwanie dla każdej twórczej główki. TUTAJ możecie sprawdzić jak Ignacy bawi się zestawem :-)


Tres to nic innego jak gra w kółko i krzyżyk jednak na dużo wyższym poziomie. Tutaj mamy wersję 3D i osiągnięcie sukcesu podczas rozgrywki wymaga dużo większego skupienia, analizy i logicznego myślnie. To idealna pozycja dla starszaków, dla których tradycyjna wersja nie stanowi już wyzwania. TUTAJ możecie zerknąć na nasz wpis z grą.


Kolejną propozycją genialnej gry logicznej jest zestaw Klocków GEO. Tutaj układanie, dopasowywanie i odwzorowywanie staje się nie lada wyzwaniem. Ta gra nadal jest jedną z Ignacego ulubionych. TUTAJ możecie przeczytać dokładniejszy opis :-)Ostatnią pozycją o której chciałam dzisiaj wspomnieć to Tangram kolisty. Jest to dziesięć drewnianych, pomalowanych na niebiesko elementów oraz zestaw worów. Ponownie, mamy tu ogromne pole do popisu i wiele możliwości zabaw. A TUTAJ możecie zobaczyć jak zastawem bawi się Ignacy :-)


Podsumowując, zebrałam dla Was w jednym miejscu gry i zabawki, które wyróżniają się najwyższą jakością, są ponadczasowe, pobudzają u dzieci kreatywność, uczą logicznego myślenia, ćwiczą motorykę małą, wzbudzają ciekawość, pozwalają na samodzielne i twórcze działanie oraz dostarczają odpowiedniej stymulacji mózgu. Ponadto, co równie ważne, zostały wyprodukowane w Polsce i zostały przez nas przetestowane, dzięki czemu z czystym sumieniem możemy je Wam polecić :-)


Mamy nadzieję, że znaleźliście tu coś dla Waszych pociech i zbliżający się Dzień Dziecka będzie obfitował w kreatywną zabawę połaczoną z nauką :-)


https://www.facebook.com/epideixis.wydawnictwo/

Komentarze

 1. Pięknie wykonane i proste. Dokładnie tego szukam jako wyposażenie o zabaw dla dzieci w Domku pod Orzechem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo estetyczne, przyciągają uwagę. U mnie chwilowo ten etap za mną :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam grę od Epideixis, u nas na codzień mozaika i paluszek są w użyciu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Z takich zabawek każde dziecko będzie zadowolone :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem fanką wszelkich klocków. Pobudzają pozytywne myślenie u dzieci. Najbardziej przypadły mi do gustu te geometryczne- można z nich stworzyć niesamowite mozaiki. Na pewno sprawdziłyby się wśród moich przedszkolaków :)

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.