Przejdź do głównej zawartości

Gra strategiczna Tres od Wydawnictwa Epideixis

Gry strategiczne cieszą się w naszym domu ogromnym powodzeniem, oczywiście z najpopularniejszą z nich na czele czyli nieśmiertelnym i ponadczasowym kółkiem i krzyżykiem. Jest to super rozrywka, szybka ale i wymagająca skupienia, koncentracji, podejmowania szybkich decyzji, analizowania ruchów przeciwnika jak i ich przewidywania. Gracze muszą wykazać się również logicznym jak i strategicznym myśleniem oraz dobrą spostrzegawczością. Kto nie grywał godzinami w tą grę? Znacie kogoś takiego? Ja nie :-) Jedno z moich ulubionych polskich wydawnictw posiada w swojej ofercie grę Tres czyli najprościej rzecz ujmując kółko i krzyżyk w 3D. Przenieśli wszystkim znaną grę z kartki na drewnianą podstawę, dając jej tym samym "nowe życie". Właśnie za takie pomysłowe, edukacyjne a przy tym pięknie wykonane gry i zabawki, tak bardzo cenię sobie Wydawnictwo EpideixisW skład gry wchodzi:
- drewniana podstawka z 9 kołkami,
- 12 drewnianych żółtych krążków,
- 12 drewnianych czerwonych krążków
- instrukcja.

Całość zamknięta jest w drewnianym pudełku.


Celem gry podobnie jak w tradycyjne wersji jest (w tym przypadku ułożenie na planszy swoich krążków) w pionie, poziomie lub na skos w płaszczyźnie ale i w przestrzeni. I właśnie ta zasada powoduje, iż gra staje się znacznie bardziej interesująca i ze znacznie większym polem manewru. Oczywiście nadal gracze muszą bacznie obserwować ruchy przeciwnika i w miarę możliwości blokować ułożenie przez nich linii. Choć muszę przyznać, że tu trzeba być bardzo czujnym, ponieważ wymiar 3D daje znacznie więcej możliwości ułożenia linii.

Gra przeznaczona jest dla dwóch graczy.Czy Ignasiowi spodobała się nowa wersja znanej gry? Myślę że powyższe zdjęcia obrazują najlepiej jak przyjął grę :-)


Cała rozgrywka jest nieco dłuższa, niż przy tradycyjnej wersji gry, jednak mowa tu o kwestii kilku minut (w zależności od szybkości wykonywanych ruchów). Do kogo skierowana jest gra? Myślę, że czterolatek mógłby już próbować swoich sił. Elementy gry idealnie nadają się do wykorzystania właśnie przez młodsze dzieci do zabaw wspomagających rozwój takich jak:
- nakładania krążków na podstawkę,
- budowania wieży z krążków,
- kategoryzacji według koloru (tworzenia zbiorów dwuelementowych)
- sekwencji,
- naśladowania,
- odwzorowywania,
- układana krążków według słownej instrukcji osoby trzeciej,
- nauki liczenia,
- ćwiczenie wyobraźni poprzez tworzenie obrazków z krążków.

Oczywiście z biegiem czasu gdy widzimy, iż dziecko wyrosło z tych zabaw, można poszerzać je o ćwiczenia pamięci, kodowania czy wnioskowania przez analogie. Możliwości jakie dają elementy gry są ogromne :-)

Jeśli chodzi o górną granicę wieku graczy to myślę że wiek 101 lat jest tą odpowiednią. Myślę, że zarówno rodzice jak i dziadkowie z radością zasiądą do rozgrywki.

 

Na koniec jeszcze kilka słów o jakości gry Tres. Każdy jej element został wykonany z drewna, dopracowany w najmniejszym calu. Całość umieszczona została w bardzo estetycznym również drewnianym pudełku z zasuwaną klapą na której znajduje się nadruk. Całość prezentuje się bardzo estetycznie.Polecamy grę Tres małym i dużym miłośnikom gier :-)

Grę znajdziecie TUTAJ


Wpis powstał w ramach projektu  #‎grajmy‬ 


Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.