Przejdź do głównej zawartości

Gra strategiczna Tres od Wydawnictwa Epideixis

Gry strategiczne cieszą się w naszym domu ogromnym powodzeniem, oczywiście z najpopularniejszą z nich na czele czyli nieśmiertelnym i ponadczasowym kółkiem i krzyżykiem. Jest to super rozrywka, szybka ale i wymagająca skupienia, koncentracji, podejmowania szybkich decyzji, analizowania ruchów przeciwnika jak i ich przewidywania. Gracze muszą wykazać się również logicznym jak i strategicznym myśleniem oraz dobrą spostrzegawczością. Kto nie grywał godzinami w tą grę? Znacie kogoś takiego? Ja nie :-) Jedno z moich ulubionych polskich wydawnictw posiada w swojej ofercie grę Tres czyli najprościej rzecz ujmując kółko i krzyżyk w 3D. Przenieśli wszystkim znaną grę z kartki na drewnianą podstawę, dając jej tym samym "nowe życie". Właśnie za takie pomysłowe, edukacyjne a przy tym pięknie wykonane gry i zabawki, tak bardzo cenię sobie Wydawnictwo EpideixisW skład gry wchodzi:
- drewniana podstawka z 9 kołkami,
- 12 drewnianych żółtych krążków,
- 12 drewnianych czerwonych krążków
- instrukcja.

Całość zamknięta jest w drewnianym pudełku.


Celem gry podobnie jak w tradycyjne wersji jest (w tym przypadku ułożenie na planszy swoich krążków) w pionie, poziomie lub na skos w płaszczyźnie ale i w przestrzeni. I właśnie ta zasada powoduje, iż gra staje się znacznie bardziej interesująca i ze znacznie większym polem manewru. Oczywiście nadal gracze muszą bacznie obserwować ruchy przeciwnika i w miarę możliwości blokować ułożenie przez nich linii. Choć muszę przyznać, że tu trzeba być bardzo czujnym, ponieważ wymiar 3D daje znacznie więcej możliwości ułożenia linii.

Gra przeznaczona jest dla dwóch graczy.Czy Ignasiowi spodobała się nowa wersja znanej gry? Myślę że powyższe zdjęcia obrazują najlepiej jak przyjął grę :-)


Cała rozgrywka jest nieco dłuższa, niż przy tradycyjnej wersji gry, jednak mowa tu o kwestii kilku minut (w zależności od szybkości wykonywanych ruchów). Do kogo skierowana jest gra? Myślę, że czterolatek mógłby już próbować swoich sił. Elementy gry idealnie nadają się do wykorzystania właśnie przez młodsze dzieci do zabaw wspomagających rozwój takich jak:
- nakładania krążków na podstawkę,
- budowania wieży z krążków,
- kategoryzacji według koloru (tworzenia zbiorów dwuelementowych)
- sekwencji,
- naśladowania,
- odwzorowywania,
- układana krążków według słownej instrukcji osoby trzeciej,
- nauki liczenia,
- ćwiczenie wyobraźni poprzez tworzenie obrazków z krążków.

Oczywiście z biegiem czasu gdy widzimy, iż dziecko wyrosło z tych zabaw, można poszerzać je o ćwiczenia pamięci, kodowania czy wnioskowania przez analogie. Możliwości jakie dają elementy gry są ogromne :-)

Jeśli chodzi o górną granicę wieku graczy to myślę że wiek 101 lat jest tą odpowiednią. Myślę, że zarówno rodzice jak i dziadkowie z radością zasiądą do rozgrywki.

 

Na koniec jeszcze kilka słów o jakości gry Tres. Każdy jej element został wykonany z drewna, dopracowany w najmniejszym calu. Całość umieszczona została w bardzo estetycznym również drewnianym pudełku z zasuwaną klapą na której znajduje się nadruk. Całość prezentuje się bardzo estetycznie.Polecamy grę Tres małym i dużym miłośnikom gier :-)

Grę znajdziecie TUTAJ


Wpis powstał w ramach projektu  #‎grajmy‬ 


Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie