Przejdź do głównej zawartości

MoMo - gra logiczna od Epideixis

O naszym  zamiłowaniu go gier pisałam już wielokrotnie. Lubimy grać i robimy to codziennie. Szczególną sympatią darzymy gry logiczne, w których wykazać się trzeba nie tylko sprytem, zdolnościami manualnymi i czy bezbłędną pamięcią ale przede wszystkim logicznym myśleniem. Bardzo ciekawą serię gier, które idealnie wpisują się w ten przedział ma Wydawnictwo Epideixis. O trzech z nich pisałam już wcześniej TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ. Nie dawno ukazała się kolejna pozycja z serii po tytułem MoMo, gra w której gracze przenoszą się do Egiptu i wcielają się w role paleontologów. Od tego ile kości afrykańskich dinozaurów uda im się odkryć zależy zwycięstwo w grze.W pudełku znajdziemy:


- 31 dwustronnych kart z wzorami,
- 5 drewnianych klocków w 5 kolorach,
- oraz instrukcja.


Do gry potrzebna jest także kartka i coś do pisania.Celem gry jest zdobycia jak największej liczby punktów co w praktyce oznacza ułożenie jak największej liczby wzorów. Przed rozpoczęciem gry należy potasować wszystkie karty i ułożyć je na stosie. Następnie wybieramy wzór początkowy i układamy patyczki zgodnie z tym wzorem. Teraz każdy z biorących udział w rozgrywce losuje swoją kartę.  


Podczas rozgrywka każdy z graczy w swojej turze ma za zadanie przełożenie jednego z elementów układu w taki sposób aby jak najbardziej zbliżyć się do tego wylosowanego na swojej karcie. W jednej turze można wykonać tylko jeden ruch i nie można cofać ruchu naszego poprzednika. Należy także pamiętać, że naszym ruchem nie rozdzielić układu na dwie odrębne części. Takie ruchy są niedozwolone. Ułożony wzór może zgadzać się z układem na karcie jedynie kształtem (nie koniecznie kolorem patyczków). W takiej sytuacji za ułożony wzór gracz otrzymuje 2 punkty. Natomiast jeżeli dodatkowo w układzie zgadzają się kolory patyczków, to za każdą zgodność zawodnik dostaje jeden dodatkowy punkt. Zwycięzcą zostaje osoba, która po zakończeniu rozgrywki uzyska najwięcej punktów. 


Karty sprawdzają się także do zabawy w odwzorowywanie. Mniejsze dzieci z radością będą ćwiczyć cierpliwość, koncentrację, percepcję wzrokową, myślenie logiczne czy precyzję ruchów ręki. 

MoMo to gra logiczna, która po Kubiku, LABIryntach i Getriko skradła nasze serca. Wydawnictwo Epideixis po raz kolejny stanęło na wysokości zadania i stworzyło coś genialnego.


Polecamy serdecznie!!!


Grę znajdziecie TUTAJ

https://www.facebook.com/epideixis.wydawnictwo/

Komentarze

 1. Fantastycznie się prezentuje, moje córki uwielbiają takie gry. Z pewnością byłyby zachwycone. Muszę poczytać jeszcze na jej temat trochę, ale jeżeli większość opinii będzie pozytywna to chyba zagości i u nas.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wygląda bardzo ciekawie - a umiejętność takiego odtwarzania wzorów jest na pewnym etapie rozwoju bardzo istotna.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kupiłabym nawet dla siebie, bo dziecko jeszcze za małe. Bardzo lubię wszelkie gry logiczne.

  OdpowiedzUsuń
 4. ale fajna gra, niby prosta a daje tyle możliwości.

  OdpowiedzUsuń
 5. Miałam okazję poznać tą grę na spotkaniu, gdzie prezentowane były produkty od Epideixis. Bardzo mi się ich produkty podobają :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)