Przejdź do głównej zawartości

Gra logiczna LABIrynt - Wydawnictwo Epideixis

Projekt Grajmy! rozwija się w zawrotnym tempie. Ostatnio wydawnictwo Granna wydało grę planszową, nad którą projekt objął patronat :-). W tym miejscu składamy ogromne gratulacje szefowej całego zamieszania, mamie prowadzącej blog mamajanka i ON :-) 

Rozpiera nas niesamowita duma i radość, że ponad pół roku temu (jak dwutygodniowy blog) rozpoczęliśmy nasza przygodę z projektem Grajmy! Cieszymy się, że dzięki niemu mamy możliwość dzielić się z innymi naszą pasją, którą nie wątpliwie są gry bez prądu :-)  

Przechodząc do sedna sprawy, chcemy przedstawić Wam koleją grę, która u nas okazała się strzałem w dziesiątkę. Przedstawiamy Grę logiczną LABIrynt Wydawnictwa Epideixis. W pudełku znajdziecie:
- zestaw 35 dwustronnych plansz zlabiryntami,
- 6 pionków (3 czerwone i 3 czarne),
- instrukcja.

W gra LABIrynt może grać od 2 aż do 35 osób, co sprawia, że jest wspaniałym materiałem edukacyjnym, który można wykorzystać w szkole podczas zajęć z dziećmi (należy jedynie pamiętać o dodatkowych pionkach, za które mogą służyć klocki lego, małe figurki itp. Każdy gracz musi posiadać jeden pionek).


Gra w swym założeniu jest bardzo prosta a zarazem wymusza na graczu logiczne myślenie, przewidywanie i wyciąganie wniosków, orientację na płaszczyźnie oraz koncentrację. 

Celem gry jest przejście całej wylosowanej uprzednio planszy czyli dwóch labiryntów jako pierwszy. Każdy z graczy kładzie przed sobą wylosowaną planszę i umieszcza pionek na czerwonej kropce. Następnie każdy z graczy po kolei wydaje komendę mówiącą o ile pól i w jakim kierunku każdy z graczy ma przesunąć swój pionek. Oczywiście, ponieważ każdy labirynt jest inny nie zawsze każdy z graczy będzie mógł wykonać określoną instrukcję. W takiej sytuacji gracz może nie wykonać żadnego ruchu lub ruszyć się mniejszą liczbę pól. Gracz może również nie wykonać określonego ruchu jeżeli jest on dla niego niekorzystny. Ponadto dla bardziej zaawansowanych graczy możliwe jest wydanie polecenia obrotu planszy o 90, 180 lub 270 stopni. (My na razie pomijamy tą możliwość :-))Gdy gracz dojdzie do końca pierwszego labiryntu, obraca planszę i rozpoczyna przejście przez drugi labirynt. Wygrywa ten kto pierwszy przejdzie oba labirynty. Przy mniejszej liczbie graczy można grać większą liczbą plansz, przedłużając tym samym rozgrywkę.
Gra jest przeznaczona dla dzieci od 6 roku życia. Ignacy dostał ją gdy miał 5 lat i od samego początku bardzo polubił. Gra towarzyszy nam już rok i nadal bardzo chętnie po nią sięgamy.Mimo, iż w grze jest duża losowość, dzięki której nie rzadko dochodzi do zaskakujących sytuacji oraz ogrom kombinacji, sprawiają, że każda rozgrywka jest niepowtarzalna.Gra LABIrynt została opracowana przez pedagogów, pracujących na co dzień z dziećmi i jest zgodna z podstawą programową nauczania zintegrowanego.  


LABIrynt jest tym przykładem gry gdzie prostota zamienia się w geniusz :-) Polecamy gorąco!!!


Grę możecie nabyć TUTAJ


Wpis powstał w ramach projektu #grajmy,


Pozostałe gry z serii 
Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)