Przejdź do głównej zawartości

Gra logiczna LABIrynt - Wydawnictwo Epideixis

Projekt Grajmy! rozwija się w zawrotnym tempie. Ostatnio wydawnictwo Granna wydało grę planszową, nad którą projekt objął patronat :-). W tym miejscu składamy ogromne gratulacje szefowej całego zamieszania, mamie prowadzącej blog mamajanka i ON :-) 

Rozpiera nas niesamowita duma i radość, że ponad pół roku temu (jak dwutygodniowy blog) rozpoczęliśmy nasza przygodę z projektem Grajmy! Cieszymy się, że dzięki niemu mamy możliwość dzielić się z innymi naszą pasją, którą nie wątpliwie są gry bez prądu :-)  

Przechodząc do sedna sprawy, chcemy przedstawić Wam koleją grę, która u nas okazała się strzałem w dziesiątkę. Przedstawiamy Grę logiczną LABIrynt Wydawnictwa Epideixis. W pudełku znajdziecie:
- zestaw 35 dwustronnych plansz zlabiryntami,
- 6 pionków (3 czerwone i 3 czarne),
- instrukcja.

W gra LABIrynt może grać od 2 aż do 35 osób, co sprawia, że jest wspaniałym materiałem edukacyjnym, który można wykorzystać w szkole podczas zajęć z dziećmi (należy jedynie pamiętać o dodatkowych pionkach, za które mogą służyć klocki lego, małe figurki itp. Każdy gracz musi posiadać jeden pionek).


Gra w swym założeniu jest bardzo prosta a zarazem wymusza na graczu logiczne myślenie, przewidywanie i wyciąganie wniosków, orientację na płaszczyźnie oraz koncentrację. 

Celem gry jest przejście całej wylosowanej uprzednio planszy czyli dwóch labiryntów jako pierwszy. Każdy z graczy kładzie przed sobą wylosowaną planszę i umieszcza pionek na czerwonej kropce. Następnie każdy z graczy po kolei wydaje komendę mówiącą o ile pól i w jakim kierunku każdy z graczy ma przesunąć swój pionek. Oczywiście, ponieważ każdy labirynt jest inny nie zawsze każdy z graczy będzie mógł wykonać określoną instrukcję. W takiej sytuacji gracz może nie wykonać żadnego ruchu lub ruszyć się mniejszą liczbę pól. Gracz może również nie wykonać określonego ruchu jeżeli jest on dla niego niekorzystny. Ponadto dla bardziej zaawansowanych graczy możliwe jest wydanie polecenia obrotu planszy o 90, 180 lub 270 stopni. (My na razie pomijamy tą możliwość :-))Gdy gracz dojdzie do końca pierwszego labiryntu, obraca planszę i rozpoczyna przejście przez drugi labirynt. Wygrywa ten kto pierwszy przejdzie oba labirynty. Przy mniejszej liczbie graczy można grać większą liczbą plansz, przedłużając tym samym rozgrywkę.
Gra jest przeznaczona dla dzieci od 6 roku życia. Ignacy dostał ją gdy miał 5 lat i od samego początku bardzo polubił. Gra towarzyszy nam już rok i nadal bardzo chętnie po nią sięgamy.Mimo, iż w grze jest duża losowość, dzięki której nie rzadko dochodzi do zaskakujących sytuacji oraz ogrom kombinacji, sprawiają, że każda rozgrywka jest niepowtarzalna.Gra LABIrynt została opracowana przez pedagogów, pracujących na co dzień z dziećmi i jest zgodna z podstawą programową nauczania zintegrowanego.  


LABIrynt jest tym przykładem gry gdzie prostota zamienia się w geniusz :-) Polecamy gorąco!!!


Grę możecie nabyć TUTAJ


Wpis powstał w ramach projektu #grajmy,


Pozostałe gry z serii 
Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.