Przejdź do głównej zawartości

Park dinozaurów gra kooperacyjna od Egmont

Rodzinka wygrywa to seria gier wydawanych przez Wydawnictwo Egmont o której pisałam już przy okazji trzech innych tytułów TUTAJ i TUTAJ. Dzisiaj będzie o najnowszej pozycji jaka ukazała się na rynku czyli Parku dinozaurów. Gra, przeznaczona już dla 3 latków potrafi wciągnąć nawet starszaków. U nas wspólne ratowanie Ignasia ukochanych dinozaurów trwa już kilka dobrych miesięcy i nadal się nie nudzi :-)Park dinozaurów to jak już wspomniałam gra kooperacyjna co oznacza że dzieci wraz  z rodzicami nie rywalizują ze sobą a wspólnie dążą do realizacji postawionego przez grę celu. W przypadku omawianej dzisiaj gry jest to uratowanie dinozaurów. Nie ma tu rywalizacji a jedynie współdziałanie i radość ze wspólnie spędzonego czasu :-)W skład gry Park dinozaurów wchodzi:

- dwustronna plansza,
- 4 drewniane figurki dinozaurów,
- 8 żetonów obiektów,
- 8 żetonów tyranozaurów,
- 1 meteoryt,
- 1 kostka,
- oraz instrukcja. Zasady gry są bardzo proste, zawodnicy muszą przemieścić jak najwięcej dinozaurów w bezpieczne miejsce zanim skończy się czas odmierzany przez meteoryt. 


Każdy z graczy w swojej turze rzuca kostką i decyduje którym dinozaurem wykona ruch (zgodnie z ilością oczek na kostce). Jeżeli pionek zatrzyma się na polu z obiektem gracz odkrywa jeden z żetonów znajdujących się na środku planszy. Jeżeli żeton i pole na którym swój ruch zakończył dinozaur są takie same to nic się nie dzieje, natomiast jeżeli obrazi są różne to należy przesunąć o jedno miejsce meteoryt. Gra kończy się w chwili kiedy wszystkie dinozaury wrócą na swoje pola, wtedy drużyna wygrywa rozgrywkę, lub gdy skończy się czas czyli meteoryt dotrze co końca swojej drogi na planszy. 


Park dinozaurów to świetna gra rodzinna bez względu na wiek. Każdy z graczy podczas rozgrywki ćwiczy pamięć, koncentrację oraz współdziałanie a jakość wykonania gry jest na najwyższym poziomie przez co posłuży na długie lata. 

Polecamy serdecznie!!!


Grę znajdziecie TUTAJ

Egmont PolskaKomentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)