Przejdź do głównej zawartości

Biblioteczka Montessori. Geografia - Wydawnictwo Egmont

Wydawnictwo Egmont ma w swojej ofercie wspaniałą serię książek i zestawów edukacyjnych poświęconych pedagogice Marii Montessori. Biblioteczka Montessori, bo o niej mowa, stale się powiększa. Jakiś czas temu pisałam o dwóch pozycja z serii TUTAJ, dzisiaj zaprezentuję Wam najnowszy tytuł Geografia. Jest to książka do samodzielnego uzupełniania, której celem jest zapoznanie dzieci w wieku od 6 do 12 lat z państwami świata ich stolicami oraz flagami. Publikacja wzbogacona została także sporych rozmiarów mapą świata oraz 6 stronami z naklejkami.
   Książka stanowi zbiór map i najważniejszych informacji o wszystkich siedmiu kontynentach. Każdy z nich został opisany według tego samego schematu:

- najważniejsze informacje o kontynencie,
- mapa danego kontynentu ( z podziałem politycznym),
- mapa do uzupełnienia naklejkami z nazwami państw,
- mapa do uzupełnienia naklejkami z nazwami stolic,
- oraz mapa do uzupełnienia naklejkami z flagami państw. 

Informacje dotyczące danych kontynentów są bardzo zwięzłe. Mamy tu jedynie niewielki zarys, podstawowe informacje na temat ilości państwa znajdujących się na danym kontynencie, jego klimacie czy wielkości. Główną ideą książki jest nie jest przekazanie wiedzy teoretycznej lecz nabycie praktycznych umiejętności za którymi idzie konkretna wiedza.  
Książka to wspaniała pozycja dla wszystkich miłośników tej dziedziny i małych odkrywców. Dzięki zadaniom polegającym na uzupełnianiu poszczególnych map, dzieci doświadczalnie nabędą ogrom wiedzy na temat 197 państwa uznanych prze ONZ.

Bardzo ciekawym i zarazem przydatnym dodatkiem jest dołączona do książki mapa świata. Plakat może służyć jako pomoc przy nauce położenia poszczególnych państwa, można go także zawiesić na ścianie. 


Biblioteczka Montessori. Geografia to bardzo ciekawa pozycja, dzięki której nie jeden uczeń polubi lub odkryje na nowo fascynujący świat geografii. U nas Ignacy bardzo lubi pracować z tą pozycją.

Polecamy serdecznie!!!


Książkę znajdziecie TUTAJ

Egmont PolskaKomentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.