Przejdź do głównej zawartości

Jesienne puzze DIY na bazie tekturowych liści od Kargulek

Nie tak dawno prezentowałam Wam dwie jesienne prace plastyczne, które powstały u nas na bazie tekturowych zwierzaków od Kargulek (TUTAJ i TUTAJ). Potem powstał motoryczny jeżyk dla Nikosia, który jest w ciągłym użytku :-) (TUTAJ). Od dawna wiedziałam, że Ignacy będzie miała wiele frajdy przy tworzeniu z tekturek, jednak, gdy do nas dotarły, zrozumiałam jak wielki potencjał w nich drzemie i poza wymyślnymi pracami plastycznymi, sprawdzą się także do różnego rodzaju zabaw rozwojowych. Dlatego dzisiaj pokażemy Wam drugi pomysł na wykorzystanie tekturowych baz do stworzenia ciekawej pomocy edukacyjnej :-) Przedstawiamy Wam nasze jesienne puzzle DIY :-)Do stworzenia puzzli potrzebowałam trzech baz tekturowych liści (obramowanie i wypełnienie), farb plakatowych, pędzelek i pomponika. 

Wykonanie puzzli jest niezwykle proste. Wypełnienie liścia pomalowałam pomponikiem tworząc coś na wzór mozaiki, natomiast obramowanie pomalowałam pędzelkiem. 


Po ok 5 minutach puzzle były gotowe. Gdy farba dokładnie wyschła, Nikodem mógł się nimi zacząć bawić :-)


Ramówki liści ułożyłam na tacach a obok leżały wypełnienia liści to dopasowania. Obecnie Nikodem ma 12 miesięcy i nie razi sobie z dopasowaniem liści do konturów, jednak dopasowuje je kładąc na odpowiedniej tacce. Gdy jego zdolności manualne pozwolą mu na ich połączenie, na pewno powstaną kolejne puzzle do zabawy :-) 


Podczas takiej zabawy Nikodem ćwiczy:

- zdolności manualne,
- logiczne myślenie,
- koordynację ręka - oko,
- precyzję ruchów ręki,
- percepcję wzrokową,
- cierpliwość,
- oraz koncentrację.
I jak się Wam podoba takie wykorzystanie tekturowych baz?

P.S. 
Tekturowe liście znajdziecie TUTAJ

Kargulek-zabawki


Komentarze

  1. Bardzo fajny pomysł. To inny sposób na wykorzystanie tych szablonów.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo ładne ozdoby też takie zrobię

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja z dzieciakami także lubię robić tego typu kreatywne zabawy. Przez wakacje trochę żeśmy to odpuścili dłuższy dzień więcej zabawy na polu lub takie sprawy ale teraz tak mam go już te wieczory to znowu się zmobilizujemy :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.