Przejdź do głównej zawartości

Niesforni bracia i samolubne siostry. O rywalizacji rodzeństwa - Wydawnictwo Promic

Wydawnictwo Promic jest wydawca bardzo ciekawej serii książeczek, które podejmują bardzo ważne tematy zarówno z punktu widzenia dzieci jak i samych dorosłych. Pomocne Elfy to obecnie dziesięć tytułów, my jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami czterech z nich. O trzech z nich możecie przeczytać TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ, natomiast dzisiaj będzie o najnowszej pozycji pod tytułem Niesforni bracia i samolubne siostry. O rywalizacji rodzeństwa.  

Na wstępie muszę odnieść się do samego tytułu, który wywołał u mnie mieszane uczucia, nie za bardzo wiedziałam jakich treści mogę się spodziewać. Zwyciężyła jednak ciekawość oraz zaufanie do Wydawnictwa, gdyż do tej pory nigdy się nie zawiedliśmy na ich książkach. Nie inaczej było i tym razem, lektura okazała się być niezwykle wartościową, mądrą i pouczającą przygodą.  Książeczka składa się z czternastu krótkich opowiastek. Każda z nich przedstawia inną sytuację z życia rodzeństwa. Mamy tu opisane sytuacje gdy rodzeństwu ma trudności z dzieleniem się zabawką oraz rodzicami ale także jak rozwiązać takie konflikty. Podano przykłady zachowań dzieci, które są w rodzinie najstarsze oraz te najmłodsze. Jest o zgodnej współpracy oraz konieczności pójścia na kompromis. Każda z opisanych sytuacji kończą się jedną, niezwykle ważną konkluzją: nie ważne czy jesteśmy najstarszym, średnim czy najmłodszym z rodzeństwa rodzice kochają Was wszystkich tak samo.Podobnie jak w innych tytułach z serii, które posiadamy tak i ten jest bardzo ładnie zilustrowany. Każda rozkładówka to opowiadanie oraz ilustracja, która wiernie obrazuje treść. Całość idealnie ze sobą współgra i tworzy piękną całość. Niesforni bracia i samolubne siostry. O rywalizacji rodzeństwa to bardzo wartościowa książeczka, która z całą pewnością spodoba się każdemu przedszkolakowi. 


Polecamy serdecznie!!!Książeczkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo PROMICKomentarze

  1. Z chęcią w przyszłości się z nią zapoznam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jak do tej pory udało nam się zgromadzić wszystkie tytuły z tej serii. Bardzo ją lubię i cenię,nponiewaz przedstawia ważne dla nas wartości i jest lubiana przez mojego starszego synka. 🙂

    OdpowiedzUsuń
  3. Świetna książka idealna przy większej ilości dzieci 😉

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.