Przejdź do głównej zawartości

Szkoła jest super - Wydawnictwo Promic

Dzisiaj chcieliśmy Wam przybliżyć trzecią już pozycję z serii Pomocne Elfy, która ukazuje się nakładem Wydawnictwa Promic. Dwie poprzednie Jak dobrze być sobą oraz O wybaczaniu, bardzo na się podobały, dlatego też postanowiliśmy zapoznać się z kolejną pozycją z serii czyli Szkoła jest super.


Tym razem nasi bohaterowie opowiadają o dobrze znanej każdemu dziecku szkole, miejscu w którym spędza sporą część swojego dzieciństwa. Podobnie jak poprzednie lektury, tak i tym razem książka ma formę poradnika jak sobie radzić w trudnych sytuacjach. Przedstawione są tutaj różnego rodzaju scenki, które mogą zdarzyć się każdemu dziecku oraz porady co można w danej sytuacji rozbić, od kogo uzyskać pomoc, do kogo się zwrócić...
Problemy ujęte w książce dotyczą zarówno rówieśników jak i samych nauczycieli. Jako nauczyciel muszę przyznać, że bardzo mi się spodobało takie podejście, ponieważ zdaję sobie sprawę z tego że każdy jest tylko człowiekiem i tych nie ma nieomylnych. Niestety w szkołach zdarzają się sytuacje gdy dziecko czuje się pokrzywdzone przez nauczyciela czy wychowawcę i bardzo ważnym jest aby wiedział, że w takiej sytuacji ma prawo o tym powiedzieć oraz dochodzić swoich praw. Ponadto z książki dzieci dowiadują się jak odpowiednio zaplanować czas tak aby starczyło go zarówno na naukę jak i zabawę. Uczą się ponadto jak zjednywać sobie przyjaciół, pracować w zespole czy dbać o bezpieczeństwo oraz szanować innych. Książka podejmuje bardzo istotny temat i z całą pewnością stanowi wartościową pozycję. Nas ponownie poza tekstem urzekły także ilustracje, kolorowe, nieco bajkowe, jednak bardzo urokliwe. Szkoła jest super to świetna pozycja i obowiązkowa lektura dla każdego ucznia. Z całą pewnością sprawi wiele radości i podpowie jak poradzić sobie z wieloma trudnymi sytuacjami, z którymi prędzej czy później każdy musi się zmierzyć. 


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo PROMIC
Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)