Przejdź do głównej zawartości

Szkoła jest super - Wydawnictwo Promic

Dzisiaj chcieliśmy Wam przybliżyć trzecią już pozycję z serii Pomocne Elfy, która ukazuje się nakładem Wydawnictwa Promic. Dwie poprzednie Jak dobrze być sobą oraz O wybaczaniu, bardzo na się podobały, dlatego też postanowiliśmy zapoznać się z kolejną pozycją z serii czyli Szkoła jest super.


Tym razem nasi bohaterowie opowiadają o dobrze znanej każdemu dziecku szkole, miejscu w którym spędza sporą część swojego dzieciństwa. Podobnie jak poprzednie lektury, tak i tym razem książka ma formę poradnika jak sobie radzić w trudnych sytuacjach. Przedstawione są tutaj różnego rodzaju scenki, które mogą zdarzyć się każdemu dziecku oraz porady co można w danej sytuacji rozbić, od kogo uzyskać pomoc, do kogo się zwrócić...
Problemy ujęte w książce dotyczą zarówno rówieśników jak i samych nauczycieli. Jako nauczyciel muszę przyznać, że bardzo mi się spodobało takie podejście, ponieważ zdaję sobie sprawę z tego że każdy jest tylko człowiekiem i tych nie ma nieomylnych. Niestety w szkołach zdarzają się sytuacje gdy dziecko czuje się pokrzywdzone przez nauczyciela czy wychowawcę i bardzo ważnym jest aby wiedział, że w takiej sytuacji ma prawo o tym powiedzieć oraz dochodzić swoich praw. Ponadto z książki dzieci dowiadują się jak odpowiednio zaplanować czas tak aby starczyło go zarówno na naukę jak i zabawę. Uczą się ponadto jak zjednywać sobie przyjaciół, pracować w zespole czy dbać o bezpieczeństwo oraz szanować innych. Książka podejmuje bardzo istotny temat i z całą pewnością stanowi wartościową pozycję. Nas ponownie poza tekstem urzekły także ilustracje, kolorowe, nieco bajkowe, jednak bardzo urokliwe. Szkoła jest super to świetna pozycja i obowiązkowa lektura dla każdego ucznia. Z całą pewnością sprawi wiele radości i podpowie jak poradzić sobie z wieloma trudnymi sytuacjami, z którymi prędzej czy później każdy musi się zmierzyć. 


Książkę znajdziecie TUTAJ

Wydawnictwo PROMIC
Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.