Przejdź do głównej zawartości

Elmer i hipopotamy - Wydawnictwo Papilon.

Elmet to jeden z najbardziej rozpoznawalnych słoni na świecie :-) Bohater wspaniałej serii książek dla dzieci autorstwa Davida McKee, który z grona swoich przyjaciół wyróżnia się tym, iż jest cały w kratkę i to nie jakąś tam dwukolorową, o nie, Elmer to słoń w kratkę we wszystkich kolorach tęczy. My tego sympatycznego bohatera poznaliśmy przy okazji lektury Elmer i wyścig. Już wtedy wiedzieliśmy, że ten nietuzinkowy słoń jeszcze nie raz zawita w naszym domu. I tak też się stało :-) Kolejne przygody słonia w kratkę poznaliśmy z książki pod tytułem Elmet i hipopotamy. Cała seria w Polsce ukazuje się nakładem Wydawnictwa Papilon. 
Historia opisana w książce jest bardzo prosta. Do słoni, które do tej pory wiodły spokojny żywot w dżungli chcą się wprowadzić hipopotamy. Taki obrót sprawy powoduje złość u niektórych słoni i chcą aby Elmer powstrzymał wędrówkę hipopotamów. Mądrość i roztropność słonia w kratkę podpowiada mu, iż taka decyzja musiała być czymś podyktowana i postanawia porozmawiać z hipopotamami. Okazało się że rzeka nad którą żyły hipopotamy "zniknęła" i zwierzaki aby przetrwać muszą znaleźć nowy dom w pobliżu innego akwenu wodnego. Elmer wraz z Wilburem, hipopotamami oraz innymi słoniami postanawiają sprawdzić co jest przyczyną wyschnięcia koryta rzeki. Gdy dotarli na miejsce okazało się że powstało usuwisko, które zatamowało bieg rzeki. Na szczęście, dzięki wspólnemu wysiłkowi zwierzętom udało się usunąć cały gruz i rzeka ponownie napełniła swoje koryto a hipopotamy mogły pozostać w swoim domu :-)Obok bardzo mądrego tekstu, książki wyróżniają się bajecznie kolorowymi rysunkami, które przyciągają uwagę. Stanowią pierwszy plan i idealnie oddają treść książki.


Elmer i hipopotamy to bardzo mądra historia, która niesie ze sobą uniwersalne przesłania. Pokazuje że zawsze warto rozmawiać, nieść pomoc innym a co najważniejsze nie należy wyciągać pochopnych wniosków. Nas historia poruszyła i stała się pretekstem do wielu rozmów na tzw. ważne tematy. Jeżeli Wasze dzieci nie znają jeszcze przygód słonia w kratkę, to koniecznie musicie to zmienić :-)

Polecamy serdecznie!!!Książkę znajdziecie TUTAJ

Znalezione obrazy dla zapytania papilon wydawnictwo

Komentarze

  1. Ciekawa książka. Dzieci na pewno pochłonie ją.

    OdpowiedzUsuń
  2. Kiedy Tosiek był młodszy, czytałam mu Elmera. Może wrócimy do niego z tą książką? 🙂

    OdpowiedzUsuń
  3. Znamy I polecamy. Przeczytaliśmy wszystko, co mieli elmerowego w bibliotece ;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.